Skolēni mācīsies attālināti pēc brīvlaika, bērnudārzā bērni ir jāuzņem 7

Līdz ārkārtējās situācijas atcelšanai ir pārtraukta mācību procesa norise klātienē visās Latvijas izglītības iestādēs un mācības tiks nodrošinātas attālināti. Tāpat Saeimas lēmums paredz pārtraukt valsts centralizēto pārbaudījumu darbu norisi, nodrošinot svešvalodu eksāmenu norisi laikposmā no 12. līdz 15.maijam. Arī 12. klases skolēni dodas pavasara brīvdienās līdz 22.martam. Attālinātas mācības notiek arī augstākajās izglītības un profesionālajās izglītības iestādēs. Kā arī pārtraukta ir visu kultūrizglītības un sporta profesionālās ievirzes un interešu izglītības programmu mācību procesu - treniņu, sacensību un mēģinājumu norise.
Gulbenes novada Izglītības pārvaldes vadītāja Edīte Kanaviņa informē, ka jau kopš pagājušās nedēļas novada izglītības iestāžu vadītāji gatavojās konkrēta darbības plāna izstrādei.
“Es ļoti ceru, ka katra izglītības iestāde ir jau komunicējusi ar savas izglītības iestādes vecākiem. Ir konkrēti soļi, ko veic katra izglītības iestāde, lai pats process tiktu organizēts un būtu skaidrs, kādā veidā notiks komunikācija, kādi mācību rīki tiks izmantoti attālinātās mācīšanās nodrošināšanai. Šī informācija noteikti saprotamā valodā un secīgā izklāstā tiks sagatavota, un katra izglītības iestāde to nodos saviem vecākiem,” informē pārvaldes vadītāja.
Izglītības un zinātnes ministrija šobrīd strādā pie tā, kā saturiski un procesuāli šī mācīšanās notiks, informācija šīs nedēļas laikā tiks iedota skolu vadītājiem. “Šī ir brīvdienu nedēļa. Mēs darām savu mājasdarbu un apzinām visus savus resursus, kas ir mūsu rīcībā, un veidojam savu darbības plānu. Ģimenēm precīza informācija varētu būt līdz nedēļas beigām,” sola E.Kanaviņa.
Pilnībā netiek slēgtas pirmsskolas izglītības iestādes. Saeima paredz, ka no 16.marta pirmsskolas izglītības iestādēm un iestādēm, kas nodrošina bērnu uzraudzības pakalpojumu, jānodrošina dežūrgrupu darbība, lai nepieciešamības gadījumā nodrošinātu pirmsskolas pakalpojumu sniegšanu vecākiem, kas paši nevar nodrošināt bērnu pieskatīšanu.
“Dzirksteles” rīcībā ir informācija par to, ka vienā no pilsētas bērnudārziem piektdien audzinātāja nelaipni un ar pārmetumiem sagaidījusi kādu māti, kura atveda bērnu - ko gan viņa iedomājoties!? Māmiņa ir pastniece, viņai ir jāpilda darba pienākumi, kuri nav apvienojami ar mazgadīgas meitas auklēšanu. Tomēr mamma bija bažīga, ka audzinātāja savu slikto garastāvokli izrādīs pret bērnu, tāpēc rasts risinājums ģimenē. Mazo uz maiņām pieskata gan vecmāmiņa, kura tādējādi spiesta kavēt darbu, gan mamma, kad atbrīvojas no darba. 
 “Valsts noteiktajā kārtībā vecākiem reizi nedēļā ir jāiesniedz rakstveida apliecinājums par to, ka ģimene nav pēdējo 14 dienu periodā bijusi ārvalstīs, nav bijusi kontaktā ar cilvēkiem, kas atgriezušies no citām valstīm, vai ar cilvēkiem, kuriem ir aizdomas par saslimšanu, un par to, ka šiem vecākiem nav citu iespēju nodrošināt bērnu uzraudzību. Tad šiem bērniem tiks nodrošināta iespēja būt bērnudārzos,” E.Kanaviņa apstiprina, ka šie noteikumi ir spēkā arī visiem Gulbenes novada bērnudārziem.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Viva

Tas viss ir tikai bumba ar laika degli,vecāki jau gan atrastās,kad nav bijuši ārvalstīs un nav kontaktējušies ar slimiem cilvēkiem,vai tad viņi zin,kas ir ar to cilvēku ar ko satiekas veikalā,kas pie iņiem uz mājām atnāk un viņu skolēniem atkal draugi..
Tā,kad viss nav tik vienkārši šajā situācijā.

pirms 11 mēnešiem, 2020.03.18 13:25

?

Kāpēc neviens nekontrolē bērnu vazāšanos pa pilsētu? Uz skolu iet nevar, bet riņķot pa pilsētu var!

pirms 11 mēnešiem, 2020.03.18 15:51

Atbilde

Gribu zināt,kas notiks ar skolu tehniskajiem darbiniekiem? Nedomājam rakstīt bezalgas atvaļinājumu. Arī tieši skolas ir jāiekļauj īpašā kategorijā. Pa šo nedēļu var visu izlaizīt. Bet,kā divi lielie pieskata 3bērnus un četri cilvēki gatavo trīs bērniem ēst...
Ar tādu necieņu,kā uzvedas atbraucēji,tā sērga ies tikai dziļumā. Ja nav prāta iebraucējus tūlīt kaut kur iespundēt,tad nedomājat,kā mēs esam savādāki cilvēki kā itāļi. Tādi paši mirstīgie.

pirms 11 mēnešiem, 2020.03.18 16:07

?

Ne jau tie gudrākie un kulturālākie aizbrauca sēnes lasīt! Rezultāts pēc viņu atgriešanās nav paredzams.

pirms 11 mēnešiem, 2020.03.18 17:03

Es

Diemžēl, piekrītu nav tie atbraucēji atbildīgi, gribās teikt ar mani viss būs labi, mani tas neskar un kā gribu tā daru, atbraucu gribu un vazājos.....:(

pirms 10 mēnešiem, 2020.03.19 09:30

Atbildei

Atbilde! Tak nekļūsti neadekvāta un neuzdod jautājumus! Nomaini niku: 1) tad varēsi jautāt cik tīk; 2) tu nespēj sniegt kompetentas atbildes nevienai problēmai.

pirms 11 mēnešiem, 2020.03.18 19:43

Ance

Izklausās,kā tu esi ļoti kompetenta. Kad skars pašu šīs visas problēmas,tad būs vainīga visa pasaule.

pirms 10 mēnešiem, 2020.03.18 21:30

Vietējās ziņas

Uz dzirkstele.lv pilno versiju