Pēdējam saslimušajam ar COVID-19 Gulbenes novadā nav zināms inficēšanās avots 11

Gulbenes novadā šobrīd ir 17 COVID-19 slimnieki. Par to liecina Slimību profilakses un kontroles centra sniegtā informācija. Savukārt Nacionālā veselības dienesta Sabiedrisko attiecību speciāliste Anna Karolīne Šaule “Dzirksteli” informē, ka trīs COVID-19 pacienti no Gulbenes novada joprojām ārstējas slimnīcā Rīgā. Viņi visi ir ar vidēji smagu slimības gaitu – nepieciešama stacionāra ārstēšana, bet slimnieki neatrodas intensīvā terapijas vai reanimācijas nodaļā.
Slimību profilakses un kontroles centra pārstāve Ilze Arāja “Dzirkstelei” stāsta, ka pēdējais Gulbenes novadā ar COVID-19 saslimušais ir strādājošs cilvēks. “Ir uzsākta epidemioloģiskā izmeklēšana. Šobrīd nav zināms inficēšanās avots, ir darba versijas par iespējām, bet pagaidām neizdalās konkrētāka versija,” saka I.Arāja.
Pēc “Dzirksteles” rīcībā esošās informācijas pēdējais saslimušais ar COVID-19, kuram saslimšana konstatēta 5.augustā, ir Gulbenes novada Sporta pārvaldes darbinieks. Lai konkretizētu informāciju, “Dzirkstelei” vakar neizdevās sazināties ar Gulbenes novada domes priekšsēdētāju Normundu Audzišu, kurš bija atslēdzis telefonu, savukārt Gulbenes novada Sporta pārvaldes vadītājs Lauris Krēmers ne noliedz, ne apstiprina “Dzirkstelei” šādu informāciju. Vaicājot, kā šobrīd noris darba organizācija Sporta pārvaldē, viņš pastāstīja: “Mums pašlaik darba process ir attālināti”. L.Krēmers saka, ka gan viņa vadītā, gan citas pašvaldības iestādes gaida 12.augustu. “tad skatīsimies, kādu lēmumu pieņems pašvaldība,” saka L.Krēmers.
Jāpiebilst, ka 4.augustā Gulbenes pašvaldībā drošības ierobežojumu laikā viesojās Latvijas Basketbola savienības prezidents Raimonds Vējonis un ģenerālsekretārs Kaspars Cipruss. Vizītes laikā tika apskatīts arī Gulbenes sporta centrs, kur atrodas Sporta pārvalde. Šāda informācija bija lasāma “Facebook” Gulbenes novada profilā.
Gulbenes novada domes priekšsēdētāja vietnieks Andis Caunītis “Dzirkstelei” apliecina to, ka, visticamāk, ārkārtējā situācija Gulbenes novadā pēc 12.augusta tiks pagarināta. “Lai atceltu ārkārtas situāciju, mums ir jābūt pārliecībai, ka situācija stabilizējas. Pagaidām šādu sajūtu nejūtu. Ja saslimušo skaits stabilizējas, mazinās, tad varam atļauties kaut ko vairāk, protams, saglabājot piesardzību,” saka A.Caunītis.
Viņš arī skaidro, ka pagaidām privātu pasākumu organizatoriem no pašvaldības puses ir ieteikuma raksturs, lūgums izvērtēt iespēju atcelt vai pārcelt ieplānotos pasākumus šajā laikā.
A.Caunītis arī uzsver, ka piesardzībai jābūt, bet nevajag
COVID-19 “uztvert arī kā pasaules galu”. “Parādās diskriminācijas pazīmes, tas nozīmē - ja esi no Gulbenes, tad nebrauc, nerādies. Tam tā nevajadzētu notikt. Mums visiem kopā jāievēro piesardzības pasākumi, nediskriminējot kādas pašvaldības iedzīvotājus,” aicina A.Caunītis. 
I.Arāja atgādina, ka šobrīd veselībai ir jāpievērš pastiprināti uzmanība. Ja persona uzzina, ka ir saslimusi ar COVID-19, ir jāpaliek mājās, jāsazinās ar savu ģimenes ārstu un jāatver darbnespējas lapa.
“Tātad pirmā rīcība – palikt mājās! Iespējams saslimušā kontaktpersonas jau ir aizgājušas uz darbu, bet, kad epidemiologs zvana, arī šiem cilvēkiem ir jādodas mājās. Pēc būtības ir tā, ja ir saslimšanas simptomi, uz darbu nevajag iet. Bet reizēm jau liekas - nedaudz iesnas, nedaudz sāp kakls. COVID-19 gadījumā simptomi var būt arī neizteikti. Kakls var sāpēt tikai nedaudz, temperatūra arī nav obligāts nosacījums. Temperatūra var būt arī neliela - 37,3. Nav obligāti tā, kā pie gripas, kad ļoti strauji kāpj temperatūra, un tā ir augsta, kā arī ir drudzis. Protams, arī  ar COVID-19 saslimušajam var būt augsta temperatūra, bet var būt arī zema. Nav vienādi  simptomi visos gadījumos. Bieži simptomi ir liels nogurums un stipras galvassāpes. Atsevišķos gadījumos - arī caureja. Dažādi. Tie, kas izslimojuši COVID-19, stāsta, ka pazūd garšas un smaržas sajūta,” stāsta I.Arāja.


Uzziņai

◆ Pirmais saslimušais ar COVID-19 Gulbenes novada reģistrēts – 22.jūlijā.
◆ Trīs COVID-19 slimnieki no Gulbenes novada šobrīd ārstējas slimnīcā Rīgā.
◆ Šobrīd veselībai ir jāpievērš pastiprināti uzmanība katram, īpaši, ja esi atgriezies no ārzemēm!
◆ Ja konstatēts COVID-19, uzreiz jāpaliek mājās.
◆ COVID-19 gadījumā simptomi var būt arī neizteikti.
◆ Kustība “Paliec mājās” piedāvā brīvprātīgo palīdzību pārtikas produktu un higiēnas preču sagādē.
◆ Pagaidām privātu pasākumu organizatoriem no pašvaldības puses ir ieteikums izvērtēt iespēju atcelt vai pārcelt ieplānotos pasākumus.

Avots: SPKC, Gulbenes novada pašvaldība, “Paliec mājās”

Pievieno komentāru

Komentāri 11

gramatika

pēdējais - pēdējajam (īpašības vārds ar noteikto galotni), vai ne?

pirms mēneša, 2020.08.07 12:24

valoda

Kurā klasē mācies?

pirms mēneša, 2020.08.07 12:28

:)

Tēma interesanta - neviennozīmīga. Pat valodnieki ļauj laist pēc sirds patikšanas:) https://github.com/PeterisP/morphology/issues/12

pirms mēneša, 2020.08.07 13:17

gramatika

pareizi ir pēdējam (izņēmums), atvainojos

pirms mēneša, 2020.08.07 12:39

mums

mums skolā mācīja izvairīties no galotnēm - jajam. tā vietā lietojam -jam.

pirms mēneša, 2020.08.07 13:06

Pēteris

Kādas šeit viedās gramatiķes salasījušās no Ābeļu 2! Jāstrādā nav? Kaut attālināti.

pirms mēneša, 2020.08.07 13:21

Ance

Cik tad ilgi slaistīsaties??? Cilvēki tāpat strādā kolektīvos,nevarēs tak visu mūžīgi turēt ciet. Vai neliekas smieklīgi, piemēram Lizumā pagasts ciet aiz "septiņām" atslēgām, bet turpat bērnudārzs strādā. Slēpjaties,nu kur gribat,ja būs lemts,tad būs. Un tā kā cilvēkiem parastajiem ir jāstrādā,tad arī bērnudārzu vajadzēs. Lai ko arī kādas dāmas no dārziņa runātu. Tādas speciālistes!!! Un kā aprunā bērnus un vecākus,tā vietā lai strādātu. Kā tik nebūtu nekas lieks jāpakust. Daža dāma var izvēlēties,kuru darbu darīšu, kuru nedarīšu. Ideāli.

pirms mēneša, 2020.08.07 13:42

zzz

Tā arī sanāk, ka tiem, kas pelna nodokļus tip ne Covids līp, ne jāizolejas. Tie, kas atalgojumu pašvaldībā saņem no budžeta t.i. citu nopelnītā.... tiem ārkārtas situācija, izolēšanās utt....
Vispār, kāda stradāšana attālināti - no mājām , ja, piemēram, ir pieejami citu personu dati vai cita neizpaužama informācija. Es "strādāju" - cits ģimenes loceklis blenž pār plecu?
Ja notestētu visus, tad, iespējams, katrai pašvaldībai varētu žogu sliet apkārt....

pirms mēneša, 2020.08.07 14:22

!

Precīzi, neviens no lielās budžetnieku blondās armijas nepelna un nodokļus nemaksā, tikai tērē un pārsvarā imitē darbu .

pirms mēneša, 2020.08.07 19:45

Ak vai

Sakarà ar tik lielu periodu attàlinàtà darba paśvaldîbai bûtu nepiecieśams pàrskatît budžetu, samazinot komandèjuma izdevumus un prezentàcijas izdevumus

pirms mēneša, 2020.08.07 15:43

ko

Blondās plekstes iesēdēkušās krēslos! Laiks rotēt uz maxima kasi

pirms mēneša, 2020.08.07 20:39

Vietējās ziņas

Uz dzirkstele.lv pilno versiju