"Pfizer" un "BioNTech" ražotās Covid-19 vakcīnas ir drošas bērniem no piecu līdz 11 gadu vecumam 5

Uzņēmumi "Pfizer" un "BioNTech" pirmdien paziņojuši, ka to izstrādātā vakcīna pret Covid-19 ir droša lietošanai bērniem vecumā no pieciem līdz 11 gadiem.

Uzņēmumi arī pavēstīja, ka lūgs medicīnas aģentūras Eiropas Savienībā (ES), ASV un citur pasaulē apstiprināt to lietošanai šajā vecuma grupā.

"Dalībniekiem vecumā no pieciem līdz 11 gadiem vakcīna bija droša, labi panesama un uzrādīja spēcīgu neitralizējošu antivielu reakciju," teikts ASV kompānijas "Pfizer" un Vācu uzņēmuma "BioNTech" kopīgajā paziņojumā.

Tajā norādīts, ka bērniem līdz 12 gadu vecumam būtu jādod mazāka vakcīnas deva nekā vecākiem cilvēkiem.

"Pfizer" un "BioNTech" veikto izmēģinājumu rezultāti ir pirmie, kas attiecas uz Covid-19 vakcīnu lietošanu bērniem zem 12 gadu vecuma.

Uzņēmuma "Moderna" izmēģinājumi bērniem vecumā no sešiem līdz 11 gadiem vēl turpinās.

Gan "Pfizer"/"BioNTech" vakcīna, gan "Moderna" Covid-19 vakcīna daudzās valstīs jau tiek izmantota bērniem, kas vecāki par 12 gadiem.

Lai gan tiek uzskatīts, ka bērniem pastāv mazāks risks smagi saslimt ar Covid-19, pastāv bažas, ka inficēšanās ar lipīgāko koronavīrusa delta paveidu var novest pie smagākām sekām.

Bērnu vakcinēšana tiek uzskatīta arī par būtisku, lai skolās mācības varētu notikt klātienē, kā arī kopējā cīņā ar pandēmiju.

Bērni vecuma grupā no 5 līdz 11 gadiem pētījumā saņēma divas vakcīnas devas - katru pa desmit mikrogramiem. Devas tika ievadītas ar 21 dienas starplaiku, atklāja uzņēmumi, piebilstot, ka šāds daudzums rūpīgi izvēlēts kā labākais, ņemot vērā drošību, panesamību un imunitātes radīšanu.

Pieaugušajiem viena "Pfizer"/"BioNTech" vakcīnas deva ir 30 mikrogrami.

Uzņēmumi norādīja, ka bērniem blakusparādības bijušas līdzīgas pieaugušajiem vecuma grupā no 16 līdz 25 gadiem.

Visbiežāk ziņots par sāpēm un satūkumu injekcijas vietā, kā arī galvassāpēm, drebuļiem un drudzi.

Izraēla jau ir devusi atļauju izmantot "Pfizer"/"BioNTech" vakcīnu mazākās devās no piecu līdz 12 gadu veciem bērniem, kuriem ir risks smagi saslimt ar Covid-19 vai pat nomirt.

"Pfizer" un "BioNTech" veic vakcīnas izmēģinājumus arī bērniem vecumā no sešiem mēnešiem līdz diviem gadiem un bērniem vecumā no diviem līdz pieciem gadiem. Šo izmēģinājumu rezultāti gaidāmi šī gada ceturtajā ceturksnī.

"Pfizer" un "BioNTech" izmēģinājumos ASV, Somijā, Polijā un Spānijā piedalās līdz 4500 bērniem vecumā no sešiem mēnešiem līdz 11 gadiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Jānis

Nu tad lai Pauļuks savus sīkos rīt ved un nošvakcinē!

pirms mēneša, 2021.09.20 19:07

Nu

Ja savakcinētos visi pieaugušie , kā tas bija paredzēts , tad tāda jautājuma kā bērnu vakcinācija vispār nebūtu.

pirms mēneša, 2021.09.21 07:36

Aija

Bet redzi,kā vecāki nedomā par savu veselību un nepotējas. Pats saslimst un paķēra bērnu līdzi. Tad kurš ir vainīgs par to,kā tagad bērns ir smagā stāvoklī Rīgas slimnīcā? Ne jau valsts.

pirms mēneša, 2021.09.21 10:16

ŠAUSMAS

Skaidri gaiši uzrakstīts,izmēģinājumos piedalās.Šausmas.Bērni izmēģinājumu trusīši.

pirms mēneša, 2021.09.21 14:20

????????????

Kāpēc tad Kariņš šoreiz neskrien amerikāņiem pakaļ? viniem tak neatļāva vakcīnu pfaizer vispār. Nu ja,piegraba tik daudz naudas ka nekad no eiropas ka apkakajas,tagad jādzīvo ka Eiropā pasaka -pašiem ta smadzeņu nav un savas nostājas arī.

pirms mēneša, 2021.09.22 08:31

Veselība

Uz dzirkstele.lv pilno versiju