Pagājušajā nedēļā Latvijā atklāts Covid-19 izraisošā vīrusa Kolumbijas variants

Pagājušajā nedēļā Latvijā atklāts Covid-19 slimību izraisošā vīrusa Kolumbijas variants jeb B.1.621 celms, kas satur divas no bīstamākajām mutācijām - N501Y un E484K, vakar valdības sēdē informēja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologs Jurijs Perevoščikovs.

Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra Zinātniskās padomes priekšsēdētājs Jānis Kloviņš aģentūrai LETA sacīja, ka koronovīruss ir plaši izplatījies un tam ir iespēja lokāli izplatīties, taču intensīvā sekvenēšana liecina, ka variantu skaits ir ļoti liels.

"Daudzi no paveidiem ir ļoti līdzīgi, taču bīstamās mutācijas ir labi izkristalizējušās, un var runāt par mutāciju kombinācijām. Arī Indijas variantam ir ļoti neraksturīga mutāciju kombinācija. Savukārt Kolumbijas variantam mutācijas sakrīt ar Lielbritānijas jeb alfa variantu, kurām pievienojusies klāt otrā bīstamākā mutācija. Kolumbijas variants ir līdzīgāks Lielbritānijas variantam, kuram ir mazāk zināma mutācija, kurai ir sliktāka reakcija uz antivielu neitralizāciju," skaidroja Kloviņš. Viņa ieskatā Kolumbijas variants ir līdzīgs Lielbritānijas variantam.

Kloviņš norādīja, ka tikai laiks rādīs, vai Indijas variants neizspiedīs Lielbritānijas variantu.

References laboratorijā, veicot pozitīvo paraugu skrīningu ar polimerāzes ķēdes reakcijas metodi, arī pagājušajā nedēļā virs 90% gadījumu ir konstatēts Lielbritānijas variants.

Tāpat pagājušajā nedēļā Latvijā konstatēti trīs Covid-19 slimību izraisošā vīrusa Indijas varianta gadījumi un viens Ēģiptes variants, kas satur L452R mutāciju, kam pievērsta paaugstināta uzmanība.

Pievieno komentāru

Veselība

Uz dzirkstele.lv pilno versiju