No 1. augusta izmaiņas Covid-19 laboratoriskajā testēšanā 7

Noslēdzoties Ministru kabineta noteiktajam pārejas periodam, no 2021. gada 1. augusta stājas spēkā izmaiņas pieaugušo Covid-19 laboratoriskajā testēšanā, paredzot, ka turpmāk testēšanu pasākumu apmeklēšanai un dažādu pakalpojumu saņemšanai varēs veikt tikai par maksu, informē Nacionālais veselības dienests (NVD). Samaksa par laboratorisko testu būs jāveic atbilstoši laboratorijas maksas pakalpojumu cenrādim. Par to informē Nacionālā veselības dienesta Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Evija Štālberga.

Covid-19 simptomu gadījumā epidemioloģiskajai izmeklēšanai laboratorisko testēšanu tāpat kā līdz šim apmaksās no valsts budžeta līdzekļiem.*

Ārpus ģimenes ārsta darba laika pacienti ar Covid-19 infekcijai raksturīgiem simptomiem to varēs veikt bez ārsta nosūtījuma. NVD vērš uzmanību, ka turpmāk šādos gadījumos pēc testēšanas nevarēs izveidot digitālo Covid-19 sertifikātu un iedzīvotājs saņems tikai laboratorijas izrakstu par rezultātu, lai nepieciešamības gadījumā tiktu nodrošināta ģimenes ārsta uzraudzība vai ārstēšana.


Digitālā Covid-19 sertifikāta izveide un izmantošana būs iespējama, ja iedzīvotājs ir:

  • vakcinēts pret Covid-19;

  • pārslimojis Covid-19;

  • veicis maksas laboratorisko testēšanu.


Digitālais Covid-19 sertifikāts būs izveidojams arī gadījumā, ja iedzīvotājs bez Covid-19 simptomiem ir veicis maksas laboratorisko testēšanu ar mērķi doties ceļojumā ārpus Latvijas Republikas robežām.

Bērniem, kas jaunāki par 18 gadiem, Covid-19 laboratorisko testēšanu pasākumu apmeklēšanai un pakalpojumu saņemšanai no valsts budžeta līdzekļiem apmaksās līdz šī gada 1. septembrim.

Jau iepriekš tika ziņots, ka no 2021. gada 10. jūnija līdz 1. augustam Ministru kabinets bija noteicis pārejas periodu, kura laikā laboratoriskie testi pasākumu apmeklēšanai, pakalpojumu saņemšanai u.c. gadījumos, lai izveidotu Covid-19 laboratoriskās testēšanas sertifikātu, tika apmaksāti no valsts budžeta līdzekļiem. Pārejas periods tika noteikts ar mērķi nodrošināt iedzīvotājiem iespēju veikt pilnu vakcināciju pret Covid-19 un turpmāk izmantot savu vakcinācijas sertifikātu.

Vienlaikus NVD atgādina, ka Covid-19 tests nav alternatīva vakcinācijai! Arī testēts cilvēks jebkurā brīdī var kļūt infekciozs un radīt inficēšanās risku apkārtējiem. Ja satiekas vakcinēti vai pārslimojuši cilvēki un nevakcinēti cilvēki, pastāv lielāka iespēja vīrusa pārnešanai un cirkulācijai, nekā gadījumā, ja satiekas tikai vakcinēti un pārslimojuši cilvēki. Turklāt vakcinēts cilvēks ir pasargāts no saslimšanas ar Covid-19 ilgākā laika periodā, savukārt testēts cilvēks var apliecināt savu statusu tikai konkrētajā brīdī.  


* No valsts budžeta līdzekļiem arī turpmāk tiks apmaksāta skrīninga testēšana: bērna pavadošajai personai, ja nepieciešams palikt pie bērna diennakts stacionārā; stacionārā ilgi aprūpējamajiem pacientiem, kuri nav Covid-19 inficēti (t.sk. pacientiem ar psihiskām un garīga rakstura saslimšanām); u.c. gadījumos atbilstoši valstī noteiktajam testēšanas algoritmam.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Dzirkstele

Jūs paši vispār sapratāt ko uzrakstījāt? Vai tur augšā sviestā sagājuši?

pirms 3 mēnešiem, 2021.07.29 14:28

?

Kas nav skaidrs?

pirms 3 mēnešiem, 2021.07.29 15:14

> ?

Ar simptomiem varēs iet testēties, bet sertifikātu nedos - būs izziņa. Tātad atkal ar izziņām varēs ceļot?

pirms 3 mēnešiem, 2021.07.30 00:09

?

Bet taču rakstīts, ka ceļot varēs ar sertifikātu, kas iegūstams, ja veiks maksas testēšanu. Kur teikts, ka ar izziņu varēs ceļot? Nevarēs. Izziņa domāta ārstam.

pirms 3 mēnešiem, 2021.08.01 18:27

ussr

nu tad beidzot kāds sapratīs,ka slaukšanas svētki ir sākušies

pirms 3 mēnešiem, 2021.07.29 19:06

ivars

ejiet *** ar saviem ***iem testiem

pirms 3 mēnešiem, 2021.07.29 19:17

valis

Kaut kads murgs,ta jau cilvekiem ir grutibas ar finansem,bet redz to pasu pedejo izslauks,pat no skoleniem un studentiem.Ja studentam no 2 augusta jau jaiet uz lekcijam,pirmo vakcinu dabujis,otro vel jagaida,sanak tris reizes nedela jataisa tests,lai tiktu uz skolu,un vel par to jamaksaa.Valdiba vispar nedoma ar galvu.

pirms 3 mēnešiem, 2021.08.03 01:08

Veselība

Uz dzirkstele.lv pilno versiju