ECDC: Nav steidzamas nepieciešamības pēc Covid-19 vakcīnas papildu devas 5

Tiem, kas ir pilnībā vakcinēti pret Covid-19, pašlaik nav steidzamas nepieciešamības saņemt vakcīnas papildu devu, taču būtu jāapsver  iespēja šādu balstvakcinācijas devu piedāvāt cilvēkiem ar īpaši novājinātu imūnsistēmu, trešdien paziņoja Eiropas Slimību profilakses un kontroles centrs (ECDC).

"Ņemot vērā pašlaik piejamos datus, nav steidzamas vajadzības injicēt vakcīnu papildu devas pilnībā vakcinētiem sabiedrības pārstāvjiem kopumā," norādīja ECDC.

Taču ECDC paziņojumā teikts, ka ir atšķirība "starp balstvakcinācijas devām cilvēkiem, kuriem bijusi adekvāta reakcija uz pamatvakcināciju un papildu devām tiem, kuriem ir novājinātas imūnsistēmas un kuriem reakcija nav bijusi adekvāta".

Cilvēkiem ar īpaši novājinātu imūnsistēmu papildu devu piedāvāšanu "vajadzētu apsvērt jau tagad", uzsvēra ECDC.

"Visas vakcīnas, kuras ir apstiprinātas Eiropas Savienībā/Eiropas Ekonomikas zonā, sniedz augstu aizsardzību pret ar Covid-19 saistītu hospitalizāciju, smagu saslimšanu un nāvi, tomēr viens no trim pieaugušajiem vecumā no 18 gadiem Eiropas Savienībā/Eiropas Ekonomikas zonā pašlaik nav pilnībā vakcinēts," piebilsts ECDC paziņojumā.

Pašlaik lietošanai Eiropas Savienībā un arī Latvijā ir apstiprinātas četras vakcīnas pret Covid-19 - "Pfizer"/"BioNTech", "Moderna", "AstraZeneca" un "Johnson&Johnson" ražotās.

Jau vēstīts, ka Latvijas Imunizācijas valsts padome šonedēļ ieteica papildu jeb balstvakcinācijas devu pret Covid-19 potēt pacientiem ar ļoti novājinātu veselību, proti, personām, kas pielīdzināmas slimības vai terapijas izraisītas augstas imūnsupresijas pacientiem. Imunizācijas valsts padome arī secinājusi, ka plašas sabiedrības vakcinācija ar papildu devu šobrīd vēl nav zinātniski pamatota.

Savukārt Lietuvā Covid-19 vakcīnas papildu devu plānots piedāvāt visai sabiedrībai, sākot no vecāka gadagājuma cilvēkiem un prioritārajām iedzīvotāju grupām, trešdien paziņoja veselības ministra vietniece Živile Simonaitīte. "Dzirkstele" jau rakstīja šeit

Tikmēr Izraēlā jau tagad visi iedzīvotāji no 12 gadu vecuma var saņemt Covid-19 vakcīnas papildu devu.

ASV visi pieaugušie iedzīvotāji no 20.septembra varēs sākt saņemt "Pfizer"/"BioNTech" un "Moderna" vakcīnu trešo devu, paziņojis prezidents Džo Baidens.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

!!!

Un Lietuvā jau teica, ka pēc pāris mēnešiem varēs dabūt arī 4. un 5. !

pirms mēneša, 2021.09.02 12:29

!

Un ar 2 potēm pēc pusgada skaitīsies nepotēts!!! :)

pirms mēneša, 2021.09.02 12:31

????????????

ka saprast-adekvāta reakcija uz poti vai neadekvāta? ????

pirms mēneša, 2021.09.03 09:48

Jons

Vai aug aste un ragi, vai nē! :)

pirms mēneša, 2021.09.03 10:33

Gulbeniete

LATVIEŠI sīksta tauta, pārāk maza reakcija uz otro poti. Davai, iepotēsim 3.poti,varbūt sāks mirt kā mušas, ja nē tad 4.

pirms mēneša, 2021.09.06 18:24

Veselība

Uz dzirkstele.lv pilno versiju