Drīzumā varētu lemt par Covid-19 vakcīnas 3.potes iespēju cilvēkiem ar novājinātu imūnsistēmu

Valdība drīzumā varētu lemt par Covid-19 vakcīnas trešās potes saņemšanas iespēju cilvēkiem ar novājinātu imūnsistēmu, šodien pēc koalīcijas sanāksmes žurnālistiem sacīja veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP). Jautājumu par varbūtību sākt trešās devas vakcinēšanu atbilstoši ekspertu atziņām drīzumā skatīs Imunizācijas valsts padome, norādīja Pavļuts.

Līdzīgi tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP) norādīja, ka Latvijā ir tik daudz vakcīnu, ka drīz pienāks laiks, lai lemtu par trešās potes pieejamību. Tas būtu labāks risinājums, nekā pārdot citām valstīm vakcīnas, kurām tuvojas derīguma termiņa beigas, izriet no politiķa sacītā.

Jau ziņots, ka pagājušajā nedēļā vakcinēšanas pret Covid-19 temps Latvijā ir turpinājis samazināties un bijis otrs zemākais šovasar - sliktāki potēšanās rādītāji bija tikai Jāņu nedēļā, kad bija tikai divas darbadienas, bet brīvdienās tradicionāli vakcinēšanās apsīkst.

Kā liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) dati, pagājušajā nedēļā vidēji vakcinēti ap 4650 cilvēki dienā. Šovasar sliktāki šie rādītāji bija tikai Jāņu nedēļā, kad vidēji dienā vakcinēja ap 4550 cilvēkus. Aptuveni šādā līmenī vakcinēšanās temps bija marta beigās un aprīļa sākumā, kad vakcīnas pret Covid-19 Latvijā vēl bija salīdzinoši ierobežotā skaitā un tika vakcinētas tikai atsevišķas prioritārās grupas, savukārt tagad vakcīnas stāv noliktavās un ir brīvi pieejamas.

Līdz šim visaugstākie vakcinēšanās rādītāji bijuši nedēļā no 24.maija, kad vidēji dienā tika vakcinēti ap 16 700 cilvēki. Savukārt vienā dienā vakcinēto skaita rekords līdz šim fiksēts 28.maijā, kad potes saņēma ap 24 700 cilvēki. No 10.maija četras nedēļas pēc kārtas Latvijā katru nedēļu tika vakcinēti vairāk nekā 100 000 cilvēku, bet kopš vasaras sākuma šie rādītāji krītas.

Pievieno komentāru

Veselība

Uz dzirkstele.lv pilno versiju