BKUS speciāliste: Dažiem bērniem veselības problēmas saglabājas arī pēc Covid-19 pārslimošanas 3

Dažiem bērniem veselības problēmas saglabājas arī pēc Covid-19 pārslimošanas, šorīt intervijā LTV "Rīta panorāmā" atgādināja Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) Bērnu slimību klīnikas vadītājas vietniece Jana Pavāre. Pavāre pastāstīja, ka BKUS kopumā līdz šim tikuši ārstēti 270 ar Covid-19 sasirguši bērni, bet pašlaik slimnīcā veselību atgūst septiņi bērni. Kā zināmas riska grupas speciāliste nosauca zīdaiņus un arī pusaudžus, jo starp tiem slimība plašāk izplatījusies saistībā ar biežākiem savstarpējiem kontaktiem.

BKUS īpaši vēro, kā bērni atveseļojas pēc Covid-19 pārslimošanas. Slimnīca fiksējusi 20 bērnus, kuriem pēc Covid-19 pārslimošanas parādījušās tik smagas veselības problēmas, ka viņus bijis nepieciešams ievietot slimnīcā. Visi šie bērni gan veiksmīgi atveseļojušies.

Visi šie 20 bērni Covid-19 esot pārslimojuši vieglā formā vai asimptomātiski mājas apstākļos, bet divu līdz sešu nedēļu laikā pēc akūtās slimības bērniem pēkšņi pasliktinājies veselības stāvoklis un diagnosticēts multisistēmu iekaisuma sindroms, kura dēļ bērni stacionēti, aģentūru LETA informēja BKUS.

Arī pašreiz Bērnu slimnīcā ārstējās viens pacients ar šo sindromu, kurš sākotnēji bija stacionēts Intensīvās terapijas nodaļā.

Tāpat BKUS īsteno "pēckovida" uzraudzības programmu, lai ilgākā laika posmā vērotu, kā bērni jūtas pēc Covid-19 pārslimošanas un vai viņiem nav kādas problēmas ar pašsajūtu, piemēram, ilgāk saglabājas nogurums, biežāk parādās galvassāpes, mazinās spējas koncentrēties u.tml.

Kā atzīmēja Pavāre, atsākoties bērnu savstarpējiem kontaktiem, BKUS vērojumi rāda, ka šogad ļoti būtiski audzis saslimšanas gadījumu skaits ar citām infekcijām, kas nav Covid-19, jo acīmredzot pērnajā gadā ierobežojumu laikā tās zināmā mērā palikušas neizslimotas.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

vasara

Nu, gan atklājums. Sekas ir visiem, kuri ar Covid slimojuši smagāk par ožas zudumu. Dažas jūt uzreiz, bet kas vēl nākotnē parādīsies, to pat ārsti nezin..... Covid šķiet joks un izdomājums tikai antivakseriem.

pirms mēneša, 2021.10.25 17:52

ziema

Tikai nevajag muldēt! Arī sapotētie slimo un smagi, tātad arī viņiem var būt sekas. Tikai potētajiem vēl būs blaknes no potes.

pirms mēneša, 2021.10.25 22:55

Rudens

Kaut kā neziņo, cik potētie miruši, neticu,--- ka neviens, atkal slēpj kaut ko, kā vienmēr.

pirms mēneša, 2021.10.26 06:02

Veselība

Uz dzirkstele.lv pilno versiju