No 23.aprīļa līdz 21.maijam Gulbenes novadā - "Olimpiskais mēnesis" 5

Godinot Latvijas Olimpiskās komitejas dibināšanas dienu, Gulbenes novada Sporta pārvalde no 23.aprīļa līdz 21.maijam organizē “Olimpisko mēnesi”, kura ietvaros ikvienam interesentam būs iespēja piedalīties ar sportu un aktīvu dzīvesveidu saistītās aktivitātēs. “Olimpiskais mēnesis” tiks atklāts 23.aprīlī ar Olimpiskā karoga nešanu viscaur Gulbenes novadam, savukārt noslēgums plānots 21.maijā ar “Olimpisko dienu 2021” Gulbenes novada vidusskolas stadionā. Par to informē Gulbenes novada pašvaldība.

Olimpiskā karoga nešana viscaur Gulbenes novadam

Olimpiskā karoga aptuveni 190 km garais ceļš sāksies 23.aprīlī plkst.13.00 pie Gulbenes sporta centra, tālāk turpinoties cauri katra pagasta centram – Litenei, Stāmerienai, Beļavai, Lejasciemam, Lizumam, Rankai, Druvienai, Tirzai, Galgauskai, Jaungulbenei, Līgo, Daukstēm, Stradiem. Finālā olimpiskais karogs gan braucot, gan skrienot, ap plkst.20.00 tiks nogādāts atpakaļ Gulbenē, kur svinīgi, skanot olimpiskajai himnai, to uzvilkts mastā Gulbenes novada vidusskolas stadionā.

Karoga ceļa laika grafiks ŠEIT

 

“5 Olimpisko apļu” pārgājiens

Visa Olimpiskā mēneša garumā dodies piecos pārgājienu maršrutos simboliskā olimpisko apļu formā un krāsās Gulbenes novada teritorijā ar iekļautiem zināmiem un mazāk zināmiem dabas, tūrisma, vēsturiskiem un sportiskiem apskates objektiem. Dodies piedāvātajos maršrutos ejot, nūjojot vai braucot ar velosipēdu. Ikviens dalībnieks, kurš būs veicis visus piecus maršrutus un Gulbenes novada Sporta pārvaldei (t. 29295359) iesūtījis ekrānšāviņus ar iezīmētu maršrutu no kādas mobilās sporta aplikācijas (piemēram, Strava, Map My Run u.c.) ar pieveikto distanci, piedalās sešu olimpisko kliņģeru izlozē. Maršruti dabā būs iezīmēti ar attiecīgās krāsas aplīšiem.

“Dzeltenais jeb Gulbenes aplis"

Maršruta garums: ~5 km

Starts/finišs: pie Gulbenes sporta centra

Maršrutā iekļauts/būs apskatāms: Gulbenes stadions, Vecgulbenes muižas komplekss, Baltā pils, Rūdolfa parks ar kalniņu, no kurienes sācies koka gaisa tilts uz Sarkano pili, Krustalīces loki un tiltiņi, Sarkanā pils un Amora skulptūra, Vecgulbenes muižas parks (parks, kas bija pirmā slēpošanas trase mūsu olimpiešiem Madarai Līdumai, Ingai Dauškanei, Jurim Ģērmanim un Jānim Paipalam), bijušais “aerodroms” ar lokatoru kalniņiem un kādreizējās pilsētas estrādes vieta, BMX trase, Spārītes parks, Svētais ezers, kurā mājo melnais gulbis Henrijs, Asaru ezers, Gulbenes sporta centrs.

Maršruta karte ŠEIT

“Zaļais jeb Jaungulbenes aplis”

Maršruta garums: ~12 km

Starts/finišs: Rijas kalns

Maršrutā iekļauts/būs apskatāms: Rijas jeb Goda kalns, Gulbītis, piemiņas akmens Gulbīša pamatskolas dibinātājam A.Vārdaunim, Ušura ezers, Apsīšu peldvieta, ozolu aleja, Jaungulbenes estrāde, Jaungulbenes evaņģēliski luteriskā baznīca un kapliča, Baronu dīķis, piemineklis barona baltajam zirgam, Jaungulbenes stadions un peldbaseins, padomju karavīru piemineklis, Jaungulbenes pils, sarga parka namiņš, Velna vārti un mākslīgās pilsdrupas, Jaungulbenes muzejs, staļļi.

Maršruta karte ŠEIT

“Zilais jeb Beļavas aplis”

Maršruta garums: ~17 km

Starts/finišs: Kārtenes skatu tornis

Maršrutā iekļauts/būs apskatāms: Kārtenes skatu tornis, kur var baudīt skaisto pagasta ainavu uz Pinteļa ezeru; Beļavas jeb Kārtenes pilskalns, kur atrodas viens no Strūves meridiāna loka punktiem. Tālāk ceļš ved gar Beļavas muižas ēku, bet tad no apdzīvotas vietas ieved pļavu, mežu un krūmāju pasaulē. Pēc dažu kilometru dabas baudījuma ceļš izved Letēs. Šeit kādreiz atradās kažokzvēru audzētava, kas šobrīd ir slēgta. Pēc tam atkal dodamies tīrā dabas baudījumā, kurā var nākties pārvarēt kādu platāku ūdenstilpi.

Maršruta karte ŠEIT

“Sarkanais jeb Druvienas aplis”

Maršruta garums: ~23 km

Starts/finišs: Druvienas sporta zāle

Maršrutā iekļauts/būs apskatāms: Druvienas sporta zāle, Druvienas muiža, muižas krogs, muižas ozolu aleja, Saltupes pusmuiža (arkas), Ziemeļi, Pērļa sils, Pērļa dzirnavas, akmens “Brūklenāju vainags”, Velniņa ezers, Vecā Druvienas skola ar atpūtas vietu, Druvienas kapu kapliča, dižā lapegle.

Maršruta karte ŠEIT

“Melnais jeb Lejasciema aplis”

Maršruta garums: ~35 km

Starts/finišs: Lejasciema vidusskola

Maršrutā iekļauts/būs apskatāms: Lejasciema vidusskola, Lejasciema krosa trase, Galgauskas ezers, Galgauskas poligons, pamestā Galgauskas pareizticīgo baznīca, tilts pār Tirzu, Galgauskas muiža, Pilskalna (Robežkalna) HES, Sinoles dzirnavas, Sinoles klēts, Velna kalns, Paideru akmens un slūžas, sēravots pie Gaujas, Lejasciema rollerslēpošanas trase). Šis maršruts ir īpaši piemērots braucienam ar velosipēdu – tajā iekļaujas vairāki AS “Latvijas valsts meži” ceļi.

Maršruta karte ŠEIT

 

“Bānīša kauss jeb Apsteidz tvaiku!”

Ikkatrs velosporta cienītājs visa mēneša garumā aicināts veikt “Bānīša kauss jeb Apsteidz tvaiku!” maršrutu Alūksne-Gulbene. Distances garums: ~45 km, un tā būs marķēta. Savu veikumu – ekrānšāviņu no jebkuras mobilās sporta aplikācijas (piemēram, "Strava", "Map My Run" u.c.) – iesūti uz t. 29242122 (Imants) vai t. 29295359 (Dace). Godalgoto vietu ieguvēji dažādās vecuma grupās saņems piemiņas balvas. Nolikums un shēma būs vēlāk: www.velorits.lv.

 

“Olimpiskā vingrojumu kompleksa 2021” izaicinājums

Gulbenes novada Sporta pārvalde Olimpiskā mēneša sākumā savā facebook.com lapā publicēs “Olimpiskā vingrojumu kompleksa 2021” video, noslēgumā izaicinot veikt šos vingrojumus kādu citu Gulbenes novada iestādi vai organizāciju. Ja esi saņēmis izaicinājumu – izpildi un nofilmē to, turpinājumā izaicinot kādu citu Gulbenes novada iestādi, organizāciju, treniņgrupu, pirmsskolas iestāžu grupas, deju kolektīvus, darba kolektīvus, kas turpinās vingrošanas izaicinājumu. Savu video iesūtīt www.facebook.com Gulbenes novada Sporta pārvalde. “Olimpiskā vingrojumu kompleksa 2021” video apmācība no 23.aprīļa pieejama www.olimpiade.lv.

 

Radošie konkursi

Pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņi un 1.-4.klašu skolēni aicināti piedalīties zīmējumu konkursā “Apsveikums Latvijas sportistiem Tokijas Olimpiskajās spēlēs”. Savukārt 5.-12.klašu skolēniem tiem rīkots eseju konkurss par tēmu: “Iedvesmas vēstule Latvijas Olimpiskajai komandai vai olimpietim”. Zīmējumi un esejas iesniedzamas līdz 15.maijam Gulbenes novada Sporta pārvaldē Skolas ielā 12a, Gulbenē.

Radošo konkursu nosacījumi:

Zīmējumu konkurss “Apsveikums Latvijas sportistiem Tokijas Olimpiskajās spēlēs!”:

 • konkursa darbi tiek zīmēti uz A4 formāta lapas
 • iesniedzot darbu Sporta pārvaldē, jānorāda vārds, uzvārds, vecums, izglītības iestāde
 • iedalījums vecuma grupās:
  • pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņi
  • 1.-4.klases skolēni

Eseju konkurss “Iedvesmas vēstule Latvijas Olimpiskajai komandai vai olimpietim”:

 • darba apjoms – līdz 750 vārdiem
 • iesniedzot darbu Sporta pārvaldē, jānorāda vārds, uzvārds, vecums, izglītības iestāde
 • iedalījums vecuma grupās:
  • 5.-9.klašu skolēni
  • 10.-12.klašu skolēni

Zīmējumu un eseju konkursu uzvarētājus nosaka:

 • pirmajā kārtā līdz 2021.gada 21.maijam vērtē Gulbenes novada Sporta pārvalde un pieaicinātie eksperti (50%), kā arī iedzīvotāju balsojums (50%) Gulbenes novada Sporta pārvaldes Facebook.com lapā, nosakot sešus labākos katrā grupā un virzot otrajai kārtai vienu labāko eseju un zīmējumu
 • otrajā kārtā darbu vērtē Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) žūrija līdz 2021.gada 4.jūnijam

Apbalvošana:

 • tiek apbalvoti 3 zīmējumu un 3 eseju autori katrā vecuma grupā. Ar uzvarētājiem LOK sazināsies personīgi. Konkursu uzvarētāji saņem balvas no LOK un pasākuma partneriem
 • Gulbenes novada Sporta pārvalde ar veicināšanas balvām apbalvo 1.-6.vietas ieguvējus katrā grupā

 

Olimpiskā sporta viktorīna “Ko zini Tu?”

12.maijā plkst.20.00 Gulbenes novada Sporta pārvaldes Facebook.com lapā tiek rīkota sporta viktorīna “Ko zini Tu?”, ko vadīs Atis Barinskis. Iepriekšēja pieteikšanās līdz 11.maijam, rakstot ziņu Gulbenes novada Sporta pārvaldes Facebook.com lapā vai uz e-pastu: janis.stibelis@gulbene.lv. Seši veiksmīgākie viktorīnas dalībnieki tiek apbalvoti ar veicināšanas balvām.

 

“Olimpiskā diena 2021”

“Olimpiskā diena 2021” ir Olimpiskā mēneša noslēdzošais pasākums izglītības iestāžu audzēkņiem, pedagogiem un citiem interesentiem, kas notiks 21.maijā Gulbenes novada vidusskolas stadionā O.Kalpaka ielā 1a, Gulbenē, sākuma laiks tiks precizēts. Pasākumā būs kopīga vingrošana,  kam sekos Gulbenes novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas organizētas sportiskas aktivitātes – stacijas, bet vēlāk – “Olimpiskās dienas 2021” noslēguma ceremonija un apbalvošana. Pirms kopīgās vingrošanas un pārējām aktivitātēm būs pasākuma atklāšana – dalībnieku nostāšanās un uzrunas.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Aaa

Gulbenes velo fans !!!

pirms mēneša, 2021.04.27 21:41

Bānīša kauss

Nolikums un trases shēma kad būs?

pirms mēneša, 2021.04.29 13:24

ir

nospied saiti - viss ir

pirms mēneša, 2021.04.29 16:46

Vai tad tiešām ir?

http://www.velorits.lv/

pirms mēneša, 2021.04.30 15:35

!

Beidzot ir!

pirms mēneša, 2021.05.10 17:23

Sports

Uz dzirkstele.lv pilno versiju