Gulbenei - četri Latvijas čempioni 11

Vieglatlētiem sezona ir bijusi ļoti veiksmīga. Četri Gulbenes novada bērnu un jaunatnes sporta skolas audzēkņi ir Latvijas čempioni. Priecīgo vēsti “Dzirkstelei” stāsta trenere Irēna Aizpure. Viņa saka, ka vasarā notika Latvijas čempionāti vieglatlētikā visās vecuma grupās.
 
Treniņu rezultāts atspoguļojas čempionātos
U-14 vecuma grupā Latvijas čempions 3 kilogramu lodes grūšanā ir Ričards Aizpurs. Viņa trenere  I.Aizpure piebilst, ka Ričards šogad ir jau divkārtējs čempions lodes grūšanā šajā gadā.
U-16 vecuma grupā Deniss Ciunelis kļuvis par Latvijas čempionu 1500 metru/šķēršļu skrējienā. U-16 vecuma grupā Evelīna Lazdiņa ir Latvijas čempione 1 kilograma diska mešanā. E.Lazdiņa pārstāvēja Latviju arī Baltijas valstu komandu čempionātā U-16 vecuma grupā, kurš šogad notika Ogrē. Arī Denisa un Evelīnas trenere ir I.Aizpure.
“Uz Baltijas valstu komandu čempionātu no katras valsts brauca tikai divi labākie, un Evelīna bija starp viņiem. Viņa izcīnīja Baltijas valstu čempiones titulu diska mešanā. Ja tagad nebūtu COVID-19 laiks, tad viņa dotos uz Eiropas čempionātu. Bet tas viss ir atcelts,” saka I.Aizpure.
Savukārt Sanija Ozoliņa, kuras treneris ir A.Cāns, ir Latvijas čempione U18 vecuma grupā šķēpa mešanā.
Trīs audzēkņi ir ieguvuši medaļas par godalgotajām vietām: U-16 vecuma grupā Evelīnai Vanagai (trenere I.Aizpure) - 2.vieta 3000 metru soļošanā, 3.vietā diska un šķēpa mešanā ir Juris Konrāds (treneris A.Cāns), 3.vietā 3000 metru soļošanā - Olivers Laizāns  (trenere I.Aizpure). 4.vietas izcīnīja: U-16 vecuma grupā lodes grūšanā - Rihards Stūrītis (trenere I.Aizpure), 3000 metru soļošanā - Patriks Dāvis Freivalds (trenere I.Aizpure), U-18 vecuma grupā augstlēkšanā - Amanda Lūse (trenere I.Aizpure), U-20 vecuma grupā 1500 metru skrējienā - Lauris Lapsa (treneris V.Mezītis), U-18 vecuma grupā šķēpa mešanā - Ērika Logina (treneris A.Cāns).
“Pirmo četru vietu, kuras iegūst Latvijas čempionātā vieglatlētikas disciplīnās, ieguvēji sastāda Latvijas izlases kandidātu sarakstu, kurš tiek ievietots un apskatāms Vieglatlētikas savienības mājaslapā statistikas datubāzē. Tas ir papildu gandarījums pašiem vieglatlētiem!” uzsver I.Aizpure.
Viņa ļoti lepojas ar audzēkņiem! “Pirms Latvijas čempionātiem bija uztraukums, un es nemaz nenojautu, ka tas tā varētu būt. Nenojautu, ka ies tik labi. Mums ir tik pateicīgs sporta veids, jo arī COVID-19 ārkārtējās situācijas laikā valstī mēs nebijām tik stipri ierobežoti. Sportistam treneris sastādīja programmu, un viņš pats patstāvīgi strādāja. Rezultātus mēs redzam šajos čempionātos,” priecīgi saka I.Aizpure.

Uz sacensībām - ar domu  uzvarēt!
Evelīna Lazdiņa “Dzirkstelei” atzīst, ka pēc Latvijas un Baltijas čempionātiem jūtas lieliski. “Ir ļoti patīkama sajūta uzzināt - esmu čempione! Vieglatlētikā trenējos kopš 2018.gada. Kopš 2019.gada es mācos Murjāņos, bet pirms tam mācījos Gulbenes 2.vidusskolā. Skolotājs Voldemārs Mezītis piedāvāja apdomāt iespēju mācīties Murjāņos, jo redzēja, ka manī kaut kas ir. Nenožēloju, ka aizgāju uz Murjāņiem. Ļoti patīk! Man vislabāk padodas diska mešana. Tikai tad, kad sāku mācīties Murjāņos, sāku mest disku, proti, disku metu kopš septembra, un man padodas. Tagad uz to vairāk arī koncentrējos. Uz sacensībām dodos ar domu uzvarēt! Jā, šajos čempionātos bija liels uztraukums. Ar to tikt galā palīdzēja treneri. Šovasar sacensību man nebūs, bet, kaut arī ir brīvs laiks, tāpat trenējos, lai nezaudētu formu. Man patīk sportot,” atzīst Evelīna. Lai arī viņa mācās Murjāņos, viņas trenere vienlaikus ir arī I.Aizpure. 

Pievieno komentāru

Komentāri 11

Anniņa

malači

pirms 11 mēnešiem, 2020.07.30 20:00

Edīte

Vislielāko nopelnu un uzslavas jāsaka Evelīnas tagadējiem treneriem Valentīnai un Andrim Smočiem. Kas trenē Murjāņos.

pirms 11 mēnešiem, 2020.07.30 21:03

Irēna

JĀ,neapšaubāmi MSI treneri gan Sanijas tr.A.Vaivads gan Evelīnas treneri Smoču ģimene ir pelnījuši vislielāko PALDIES par meiteņu profesionālo sagatavošanu!!!

pirms 11 mēnešiem, 2020.07.31 10:37

domicella

Un kur tad pazūd visi šitie čempioni,kad sasniedz pilngadību?Pilnīgs tukšums valsts izlasē,neviena sportista,kurš varētu cīnīties par augstām vietām kaut vai Eiropas līmenī.

pirms 11 mēnešiem, 2020.07.31 11:08

Ingrīda

Izcili!Apsveicu!Zinot Tavu darba disciplīnu,Tavas profesionālās prasmes un zināšanas ,tas ir likumsakarīgs rezultāts.

pirms 11 mēnešiem, 2020.07.31 11:08

Viena hīta zvaigznes

Jau sen pierasts ka Gulbenē nav treneru kuru sportisti tikuši tik tālu. Neviens sevi cienošs treneris nepublicētu šādu rakstu bez rezultātiem centimetros un metros, jo tas ir galvenais rādītājs un sporta ziņu pamatlietas. Jo arī te redzams ka savu bijušo sportistu panākumus sev pieraksta bijušie treneri.
Līdz tam viņus aizveda Murjāņi un profesionāļi, nevis Aizpure un citi teorētiķi. Kā gan aerobikas dīva var iemācīt mešanas disciplīnas?
Vieglāk celt savu trenera līmeni, reitingu sporta skolā un algu-var uz bijušo audzēkņu rēķina.
Kur palika bijušais vunderkings lodes grūdējs no U-14,kuru lielīja Aizpure? Kur paliek šīs viena hīta zvaigznes?

pirms 11 mēnešiem, 2020.07.31 23:01

Anniņa

Jums liekas,ka visiem ir jābūt zvaigznem.Sproģei medaļu vien par to,ka jaunieši sevi atrod sportā,nevis vazajas pa naktīm.Jūs laikam neesat nekur tālu ticis,tādēļ pesimists,

pirms 11 mēnešiem, 2020.08.01 16:05

Cik interesanti

Ja čempionātā uzvar Gulbenes sportists tad par to tiek informēts, ja čempionātā uzvar kāds no pagastiem tad par to tiek klusēts.

Malači jaunieši :)

pirms 10 mēnešiem, 2020.08.04 10:09

.

Kas no pagastiem ir uzvarējis?

pirms 10 mēnešiem, 2020.08.04 13:20

šoreiz ne vieglatlētikā, jo

ari citi sporta veidi, ne tikai vieglatlētika ;)

pirms 10 mēnešiem, 2020.08.04 14:51

Noslēpums.

Latvijas čempionātā spiešanā guļus uz atkārtojumu skaitu Aigaram Cīrulim pēdējā vieta grupā, Larisai Cīrulei priekšpēdējā viita grupā, ,bet Rolands Cīrulis tika diskvalificēts. Kauns .

pirms 10 mēnešiem, 2020.08.04 18:23

Sports

Uz dzirkstele.lv pilno versiju