Aicina vienoties Gulbenes novada sporta sabiedrību “kaut vai līdz rīta gaismai" 12

Bija paredzēts, ka 24.septembra domes sēdē deputāti balsojot izlems divu jaunu dokumentu likteni, šie dokumenti paredz ieviest jaunu politiku pašvaldības finanšu atbalstā sportam. Tomēr, visticamāk, pagaidām vēl galīgais balsojums nenotiks.
Deputāti un vietējās sporta sabiedrības pārstāvji vienojās, ka kopā ar novada Sporta pārvaldes darbiniekiem sapulcēsies 22.septembrī pēc pulksten 18.00 un skatīs abu dokumentu projektus pa punktiem “kaut vai līdz rīta gaismai”, kamēr panāks visiem saprotamu rezultātu. Tikai pēc tam deputāti par šiem dokumentiem balsos kādā no nākamajām domes sēdēm. Balsojumam jānotiek līdz 15.oktobrim, kad pašvaldībā jau sāks plānot sporta atbalstam domāto finansējumu.
Abus dokumentu projektus - “Par pašvaldības atbalstu sporta veicināšanai Gulbenes novadā” un “Par naudas balvu piešķiršanu par augstiem sasniegumiem sportā” - deputāti apsprieda 16.septembrī notikušajā Izglītības, kultūras un sporta komitejas sēdē, kaut tās vadītājs, deputāts Anatolijs Savickis jau sākotnēji bija pret to. Sēdē piedalījās pieci no septiņiem komitejas locekļiem. “Par” dokumentiem bija divi deputāti, divi bija “pret”, viens atturējās.
Ar saviem argumentiem pret jaunajiem dokumentiem uzstājās pašvaldības sporta komisijas priekšsēdētājs Aigars Cīrulis, paskaidrodams, kā var izmantot šos dokumentus, lai ne visai ētiski iegūtu pašvaldības finansējumu. Deputāts Valtis Krauklis bilda – tādā gadījumā ir jāparedz, ka par negodīgu rīcību var uz diviem gadiem sporta biedrību izslēgt no pašvaldības finansējuma saņemšanas. Deputāts Normunds Mazūrs sacīja – katrai sporta biedrībai ir vadītājs, kuram jāseko līdzi ētikas ievērošanai. Deputāts Zintis Mezītis sacīja, ka ir izlasījis abus dokumentus, kurus sagatavojusi Sporta pārvalde, un tiem pilnībā piekrīt. Viņš atgādināja, ka jau pirms pieciem gadiem ir teicis - “domei nav jāsponsorē pieaugušu cilvēku hobiji”. Ar to viņš domā pieaugušo cilvēku sportošanu. Z.Mezītis teica – pašvaldībai ir jāatbalsta bērni. “Es redzu plānu!” tāds bija Z.Mezīša komentārs par Sporta pārvaldes sagatavotajiem dokumentiem. Deputāts Intars Liepiņš sacīja, ka tomēr ir jāpanāk “sabiedrībai normāls lēmums”, ir “jānonāk pie kopsaucēja ar sporta sabiedrību”.
Abus Sporta pārvaldes sagatavotos dokumentus bija plānots iztirzāt arī finanšu komitejas 17.septembra sēdē, taču sēdes vadītājs, novada domes priekšsēdētājs Normunds Audzišs izņēma šos jautājumus no komitejas sēdes darba kārtības.

Pievieno komentāru

Komentāri 12

ffff

domei nav jāsponsorē pieaugušu cilvēku hobiji....nu "skaisti"...sporta aktivitātes vajag veicināt visām paaudzēm..Gulbenē pat par naudu vidējai paaudzei īsti nav nekādu aktivitāšu ne deju ne vingrošanas...ne nūjošanas..pagastos un blakus rajonos tomēr ir vairāk iespēju. Laikam jau nevesela sabiedrība vadošajiem ir izdevīgāka...labāk jau spēļu zāles un krogus, vai ne? Naudiņa ripo vismaz.

pirms mēneša, 2020.09.18 15:55

!!!

Galīgi jau visi sviestā sagājuši!

pirms mēneša, 2020.09.18 16:24

Calnītis!!!

Ko jūs gribat bedre paliek bedre šeit nav lai cīnītos par cilvēku palikšanu driz šai pilsētai rupji sakot būs pi....ts!!!

pirms mēneša, 2020.09.18 18:13

Pēteris

Piculītis atkal izcēlies ar daiļrunību! Visu mūžu gonkojis ar rajona (novada) atbalstu, tagad vairs nevajag?

pirms mēneša, 2020.09.18 20:18

vanags

kurš nu būtu runājis par ētikas principu ievērošanu novada finanšu iegūšanā
pieej pie spoguļa, ieraudzīsi pilnīgu ētikas amnēziju

pirms mēneša, 2020.09.18 20:29

Experts

Ok! Ja nav jāsponsorē hobiji, tad kādēļ pašdarbnieku teātriem, dziedoņiem un dejotājiem nauda netiek žēlota?

pirms mēneša, 2020.09.19 11:01

Valts

Galvenais mācēt atrast vidusceļu... netikai d...t. prieks, ka cenšas ko manīt! Mainība daudziem spalvu neglauda, bet turat buru, ja ir plāns.
Sports ir tas, kas Gulbenes vārdu popularizē Latvijā visās paaudzēs un šoreiz laikam ieliek kloķi kultūrai. Bet turamies un izpaužamies visos virzienos!

pirms mēneša, 2020.09.19 14:35

Es

Nosauc jaudīgās pozīcijas sportā ?????:))))

pirms mēneša, 2020.09.20 21:20

Gulbeniesi

Kāda vienošanās karona nāk virsū.

pirms mēneša, 2020.09.19 21:54

Janka

Varēs atkal sēdēt mājā un saņemt lielās algas!

pirms mēneša, 2020.09.21 09:22

Profesionāla sportista atziņa to Ekspertam

Sports nolieto ķermeni un padara to vecāku. Vairums profesionālu sportistu karjeru beidz ar invalidāti. Daudzi nespēj izturēt prof. slodzi un uzdod. Jūti starpību? Cita lieta, ja trenējas saprāta robežās sevis pēc, un tad finansiāli “kruķi” nav nepieciešami! Varbūt tāpēc?

pirms mēneša, 2020.09.21 19:25

Pēteris

Nevajag bezjēgā rīt visus vitamīnus, kurus piedāvā treneris un ārsts! Tad nebūs vecumdienās jābūt invalīdam. Ar ko atšķiras pagasta traktorists - dancotājs no pagasta traktorista - volejbolista? Ar to, ka vienam ik pēc pāris gadiem šuj jaunus tērpus, nodrošina apmaksātu deju vadītāju un transportu uz garajiem dziesmu svētkiem. Otram no tā visa netiek nekas... Kur šeit konsekvences?

pirms mēneša, 2020.09.21 19:57

Sports

Uz dzirkstele.lv pilno versiju