Vēl nedēļu iespējams pieteikties konkursam “Radošais intelektuālis”

Patentu valde aicina nenokavēt un līdz 18.oktobrim skolēnus izstrādāt un iesniegt radošos darbus konkursā “Radošais intelektuālis”, lai tādējādi sekmētu jauniešu izpratni par rūpnieciskā īpašuma nozīmi un pielietojumu uzņēmējdarbībā. Par to informē Patentu valdes Intelektuālā īpašuma informācijas centra vecākā referente Karīna Breimane.

Konkursu organizē Patentu valde sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru, biedrību “Latvijas Profesionālo patentpilnvarnieku asociācija”, Starptautiskās intelektuālā īpašuma aizsardzības asociāciju Latvijas Nacionālā grupa, kā arī biedrību “Junior Achievement Latvia”.

Skolēni aicināti apvienoties divu līdz trīs cilvēku komandās, veidojot uzdevumus atbilstoši trīs vecuma grupām: 4. – 6.klase, 7. – 9.klase un 10. – 12.klase. Katras grupas trīs labākie darbi tiks apbalvoti ar mūsdienīgām un jauniešiem aktuālām dāvanām – viedpulksteņi “FORERUNNER 45 / 45S”, skrejriteni “Razor A125 Kick Scooter Clear GS” un austiņas “Aftershokz Open Move”. Viena no laureātu komandām saņems Pasaules Intelektuālā īpašuma organizācijas (WIPO) Skolēnu trofeju. Savukārt visi konkursa dalībnieki saņems īpašu pārsteigumu no atbalstītāju veikaliem – internetveikala garminshop.lv un eleme.eu.

Skolēnu uzdevums ir veidot trīs radošus uzdevumus par intelektuālā īpašuma tematiku, kas būtu aktuāli darbu radītāju vienaudžiem, balstoties uz metodisko materiālu “Ceļojums rūpnieciskā īpašuma pasaulē” (plašāka informācija https://www.lrpv.gov.lv/lv/media/652/download). Jaunieši savus radošos uzdevumus aicināti veidot par šādām tēmām: intelektuālais īpašums, izgudrojumi un patenti, preču zīmes, dizainparaugi, aizsardzība pret viltošanu un rūpnieciskā īpašuma nozīmīgums uzņēmējdarbībā.

Radošos uzdevumus skolēni var veidot gan fotografējot, gan filmējot, gan veidojot testus un krustvārdu mīklas, kā arī citādi radoši izpaužoties, lai rosinātu interesi par intelektuālā īpašuma nozīmību mūsdienās un uzņēmējdarbībā. Vairāk par konkursu: https://www.lrpv.gov.lv/lv/skolenu-konkurss

Radošos darbus konkursam “Radošais intelektuālis” jāiesniedz līdz 2021.gada 18.oktobrim, savukārt žūrija tos vērtēs no 25. līdz 29.oktobrim. Laureātu paziņošana un labāko darbu apbalvošana plānota tiešsaistes pasākumā 24.novembrī.

Iepriekš Patentu valde rīkoja skolēnu video konkursu “Radi. Dari. Aizsargā”, kura mērķis bija rosināt radīt darbus, kas respektē un aizsargā zīmolus, jaunus izgudrojumus un dizainu.

Pievieno komentāru

Skolēnu, jauniešu aktivitātes

Uz dzirkstele.lv pilno versiju