Tikai 100 Gulbenes novada bērni vasarā tiks uz nometni

Šonedēļ novadā sākušās pašvaldības līdzfinansētās bērnu vasaras nometnes. Visi nometņu organizatori sola saturīgu un lietderīgi pavadītu laiku, un daļa vecāku jau paspējuši pieteikt savus bērnus vairākās no tām. Pieteikšanās atvērta vēl ir vien divām nometnēm, kas norisināsies Druvienā un Gulbenē.

Īsā laika periodā visas vietas tika rezervētas Gulbenes novada vidusskolas paredzētajās dienas nometnēs “Brīvlaika karuselis”. Kopā novada vidusskolā ir divpadsmit 1. un 2. klases, kur mācās gandrīz 400 bērnu, tomēr pieteikties abām nometnēm varēja tikai 40.

Nometnes vadītāja Irēna Aizpure stāsta “Dzirkstelei”, ka spēlēs un aktivitātēs aizvadītas jau pirmās dienas. “Nometni organizējam 1.-2. klašu skolēniem. Sapratām, ka ar vienu nometni būs par maz, jo vienā varam uzņemt tikai 20 bērnu. Mums pievienoties nevarēja citi novada bērni, taisījām šovasar saviem skolas bērniem. Skolotājām ir nometņu vadītāju apliecības, un gan jau citās skolās pedagogiem arī tādas ir. Tāpēc arī citās skolās varēja nometnes taisīt pie sevis. Redzu, cik ļoti bērni šajā Covid-19 laikā nav savā starpā komunicējuši un draudzējušies, ir bijis tikai darbs e-vidē. Tad nu esam priecīgi, ka varam piedāvāt vismaz 20 bērniem izbaudīt vasaras priekus kopā,” plašāk komentē I.Aizpure. 

“Brīvlaika karuselī” līdz 9. jūlijam darbosies četri pedagogi, kuri vadīs dažādas darbnīcas. Bērni varēs apgūt gan teatrālās iemaņas, nostiprināt radošumu, gatavojot dažādus ikdienā nepieciešamus un praktiskus rokdarbus, kā arī būt kopā dabā un piedalīties dažādos eksperimentos. “Mēs, pedagogi, esam gatavi kopā ar bērniem gūt emocijas šajās dienās, un noskaņojums visiem patiešām ir lielisks,” saka I.Aizpure.

Iespēju pieteikties nometnes organizēšanai izmantojusi arī Rankas pamatskola. No 2. līdz 6. augustam tur norisināsies diennakts nometne Rankas pamatskolas 7-11 gadus veciem skolēniem. Nometnes vadītāja Laima Brase atklāj, ka visas 20 vietas jau ir aizņemtas. Kopā šajā nometnē darbosies 10 pedagogi, arī nakts auklītes, jo šī būs diennakts nometne.

Vecākiem vēl ir iespēja pieteikt 7-15 gadus vecus bērnus uz atvērto dienas “Meklētāju nometni”, kas notiks Druvienas Latviskās dzīvesziņas centrā no 12. līdz 16. jūlijam. Organizatore Valda Putene sola, ka piecu dienu laikā tiks izzināta Druvienas vēsture, apgūtas amatu prasmes kokapstrādē, darbā ar tekstilijām, gleznošanā, stikla apgleznošanā. Tiks organizētas dzīves prasmju apguves aktivitātes.

Otra nometne, kur arī vēl var pieteikt 20 dalībniekus 10-17 gadu vecumā, ir Gulbenes novada jauniešu centra “Bāze” organizētā nometne “Mana novada pērles”. Tajā būs iespēja pilnveidot zināšanas un prasmes informācijas meklēšanā un apkopošanā bibliotēku un muzeju kartotēkās, pārgājienu maršrutu plānošanā, kartes veidošanā un lasīšanā un sava unikālā pārgājiena maršruta izveidē.

“Tiks plānotas nodarbības un aktivitātes tā, lai dalībnieki pilnveidotu savas zināšanas par pārgājienu un velo maršrutu izstrādi un nometnes izskaņā pašu izveidoto maršrutu izietu. Ik dienu piedāvātās nodarbības būs atšķirīgas, bet saistītas, lai veicinātu gala rezultātu – maršruta izveidi. Nometnes laikā veidosim sadarbību ar Gulbenes bibliotēkas, vēstures un mākslas muzeja un Gulbenes tūrisma centra darbiniekiem, kuri ar savām zināšanām un resursiem palīdzēs sekmēt zināšanu pilnveidi dalībniekiem,” stāsta “Bāzes” projektu vadītāja Lelde Vilka.

Nometne “Mana novada pērles” notiks no 23. līdz 27.augustam “Bāzē”. Vecāki aicināti pieteikt bērnus, sākot ar 19. jūliju. “Augusta sākumā notiks vecāku sapulce, kurā tiks pārrunāts gan nometnes grafiks, noteikumi, gan jautājumi saistībā ar veselības stāvokli – ārsta izziņu kārtošanu un Covid-19 testu veikšanu,” informē L.Vilka.

Izglītības pārvaldes metodiķe Ramona Ruņģe-Keiša informē, ka epidemioloģiskās situācijas dēļ, plānojot un organizējot nometnes, jāievēro Ministru kabineta noteiktās prasības un ierobežojumi, tādēļ bērnu skaits grupā var būt ne vairāk kā 20. Visiem dalībniekiem un pieaugušajiem, kuri iesaistīti nometnes organizēšanā un vadīšanā, pēdējo 48 stundu laikā pirms nometnes sākuma ir jābūt veiktam Covid-19 testam.


Fakti

Pašvaldības budžets 2021. gada vasaras nometnēm - 6000 eiro

Maksimālais finansiālais atbalsts vienam nometnes projektam – 1500 eiro

Atbalstīti pieci nometņu projekti

Vecāku līdzfinansējums nometnēm – 15-40 eiro

Pievieno komentāru

Skolēnu, jauniešu aktivitātes

Uz dzirkstele.lv pilno versiju