Skolēnu dziesmu un deju svētkus plāno, skates notiks video formātā 8

Gulbenes un Alūksnes novada skolotāji 6.janvāra vakarā ar interneta palīdzību piedalījās “Zoom” konferencē/diskusijā tiešsaistē ar izglītības ministri Ilgu Šuplinsku. Saruna bija par darba organizāciju Covid-19 krīzes apstākļos. Klausīties šo diskusiju bija aicināta arī “Dzirkstele”.

Starp daudzajiem pārrunātajiem jautājumiem bija arī tas, vai un kā šogad paredzēts organizēt XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkus, kuri sākotnēji Covid-19 pandēmijas dēļ no pagājušā gada tika pārcelti uz šāgada vasaru. Tā rakstīts Valsts izglītības satura centra mājaslapā.

I.Šuplinska teica, ka svētki būs un to norises vieta nebūs tikai Rīga, bet visa Latvijas teritorija. Viņa redz, ka svētkiem jānotiek vismaz nedēļu vai divas. Tas nebūšot “vienas dienas pasākums”. “Tas sarežģītākais jautājums ir, kā organizē skates. Skaidrs, ka mēs visi bijām pieraduši, ka skates kā sākas gada garumā, tā arī notiek. Šobrīd skates atsākties nevar. Ir skaidrs, ka skates būs video formātā un ne agrāk kā maijā,” sacīja ministre.

Gulbenes novada vidusskolas direktores vietniece Iveta Zvaigzne jautāja ministrei par interešu izglītību, “gaidot labākus laikus”. I.Šuplinska izcēla iespējas, kuras piedāvā Jūrmalas biedrība "Create & Develop", kas ir platformās “Virtualaskola.lv” radītāja. Šī platforma nodrošina skolotājiem un skolēniem tiešsaistes nodarbību veikšanu, neinstalējot datoros vai citās viedierīcēs atsevišķas programmas. Piemēram, Jūrmalas mūzikas vidusskola jau kopš pavasara strādā, izmantojot šo tiešsaistes platformu. Atbildot I.Zvaigznei, ministre teica – ja netiek izmantotas virtuālās iespējas, jāgaida brīdis, kad vismaz būs iespējamas individuālās konsultācijas vai nākamais solis – darbs nelielās grupās (līdz 10 cilvēkiem) “praktisko nodarbību norisei”. Tajā pašā laikā I.Šuplinska uzsvēra: “Protams, ka šīs praktiskās nodarbības no 25.janvāra primāri būs profesionālajai skolai, augstākajai izglītībai, pieaugušo izglītībai. Es domāju, ka nākamajā etapā tā varētu būt interešu izglītība,” sacīja ministre.Pievieno komentāru

Komentāri 8

Super

Dziesmusvētkus arī video formātā grupās pa 10. Ha ha ha

pirms 13 dienām, 2021.01.11 10:32

Berni

Nekādas dejas un dziesmu svētki nenotiks,corona.

pirms 12 dienām, 2021.01.11 10:48

Skolotāja

Kamēr nebūs normalizējies stāvoklis valstī, šīs visas ir tikai utopiskas idejas.... Kā teica Edgars Vītols #Kultūršoks no solistiem nevar veidot ansambli, t.i. kori. Pašlaik notiek attālināta solistu veidošana.

pirms 12 dienām, 2021.01.11 13:16

Mamma

Cilvēki,kādas skates. Nē dziedāts,ne dejots. Nekas nav šogad darīts. Kādas skates. Nu gan jūs murgojat. No septembra nekas nav mācīts. Kādi dziesmu svētki.

pirms 12 dienām, 2021.01.11 20:14

....

Pilnīgi piekrītu. E-klasē tik raksta rakstīšanas pēc. Mans bērns pat neatver atsūtīto materiālu.

pirms 12 dienām, 2021.01.11 20:21

Kkkk

Liec bērniem miera nekas deju un dziesmu svētki nebūs.

pirms 12 dienām, 2021.01.12 07:47

Hmm

Kas tie dziesmusvetkiem . Parasti sadanci, koru koncerti. Ja pa visu latviju. Protams gribas visu ka bij ieprieks. Bet ir ka ir. Nebutu pratigi rikot pa vecam .Butu izlaidusi so reizi un to ko plano sovasar nevis saukusi pa dziesmu ,deju svetkiem bet kaut ka savadak. Ne meginajumu ne ka . Murgs.

pirms 10 dienām, 2021.01.13 13:01

Zuze

Nevajadzēja tik tālu ielaist ķīnmēri. Tādi svētki notiks pēc gadu gadiem
Šuplinska var murgoties. Lai iet un dzied.

pirms 8 dienām, 2021.01.15 23:45

Skolēnu, jauniešu aktivitātes

Uz dzirkstele.lv pilno versiju