Gulbenes novada vidusskolas skolēni gūst atzinību jaunāko klašu finanšu pratības konkursā “Mana vārdnīciņa” un “Biznesa pasakas”

Noslēdzies izglītības organizācijas “Junior Achievement Latvia” (JA Latvia) sadarbībā ar Latvijas Banku un veikalu tīklu “Pepco” organizētais finanšu pratības konkurss 1.-4. klašu skolēniem “Mana vārdnīciņa” un 5.–9. klašu skolēniem “Biznesa pasakas”. Mācību gada laikā konkursiem tika iesniegtas 265 finanšu terminu vārdnīcas un 417 biznesa pasakas no 60 Latvijas skolām. Par to informē “Junior Achieviement Latvia” vadītājs Jānis Krievāns.

“Finanšu pratības konkursi ir iespēja skolēniem izpausties radoši un jau no sākumskolas vecuma palīdz izprast naudas vērtību un ekonomikas pamatsakarības. Skolā, ģimenē tiek rosinātas sarunas par naudu, tādejādi jau no pirmajām klasēm ieliekot fundamentu veiksmīgai dzīvei,” saka J.Krievāns.

Konkursā “Mana vārdnīciņa 2021” 1.–2. klašu grupā 3.vietu izcīnīja Gulbenes novada vidusskolas skolniece Annija Didrihsone-Linarde, kuras skolotāja ir Vija Andževa. Jaunāko klašu skolēnu konkursā tika vērtēti skolēnu skaidrojumi tādiem ekonomiskajiem jēdzieniem kā - darbs, alga, profesija, tirgus, cena, peļņa, ģimenes budžets un citi. Būtiska bija gan skaidrotā termina izpratne, gan sniegtie papildu piemēri vai paskaidrojošie zīmējumi.

Ar pilno konkursa “Mana vārdnīciņa 2021” laureātu sarakstu var iepazīties ŠEIT.

Pamatskolas skolēnu konkursā “Biznesa pasakas” vērtēšanas kritēriji bija pamatskolēnu ideju novatorisms un oriģinalitāte, kā arī finansiāli drosmīgākie darbi. Finālā apbalvoti 36 radoši interesantākie darbi. Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza specbalvu 5.-6. klašu grupā saņēma Gulbenes novada vidusskolas skolnieks Mairis Vasiļenko par pasaku “Ogu bizness”. Viņa skolotāja – Aiga Ramane.

Ar “Biznesa pasaku 2021” laureātiem var iepazīties ŠEIT.

Finanšu pratības konkursu darbus vērtēja finanšu ekspertu žūrija. “Mana vārdnīciņa” darbus - Latvijas Bankas speciālistu žūrijas komisija, bet "Biznesa pasakas" - pārstāvji no Latvijas Ekonomikas attīstības foruma, Konkurences padomes, Latvijas valsts mežiem, Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza, Latvijas Privāto vēsturisko ēku asociācijas un izdevniecības “Dienas mediji”.

Pievieno komentāru

Skolēnu, jauniešu aktivitātes

Uz dzirkstele.lv pilno versiju