Gulbenes novada jauniešu dome aicina interesentus savā komandā

Ikviens jaunietis, kurš vēlas aktīvi pavadīt savu laiku, iegūt jaunu pieredzi un draugus, līdzdarboties jaunatnes politikā, ir aicināts kļūt par Gulbenes novada jauniešu domes biedru.
Gulbenes novada jauniešu dome ir Gulbenes novada jauniešu centra “Bāze” izveidota organizācija jauniešu sabiedriskās darbības koordinēšanai un veicināšanai. Tā savu oficiālo darbību ir uzsākusi pirms dažiem mēnešiem. Darbības mērķis ir nodrošināt Gulbenes novada jauniešu interešu pārstāvniecību, kā arī veicināt un koordinēt jauniešu pilntiesīgu līdzdalību sociālajā, politiskajā un kultūras jomā gan vietējā, gan valsts un starptautiskajā līmenī.
Jauniešu domes prezidente Elizabete Brūniņa stāsta, ka pagājušajā vasarā strādājusi “Bāzē”, un, kad “Bāzes” darbiniece ieminējusies par ideju izveidot jauniešu domi, Elizabete bijusi par to sajūsmā. “Man tā likās tik laba ideja! Tik ļoti gribas, lai Gulbenē būtu Jauniešu dome! Pirms tam darbojos skolēnu pašpārvaldē, tur pasākumi bija ierobežoti, proti, tie notika skolas mērogā. Bet jauniešu dome organizē un organizēs savus izlolotus pasākumus visa novadā,” skaidro Elizabete.
Krista Zajančauska jauniešu domē darbojas pavisam nesen, bet ir pārliecinājusies, ka šī ir laba iespēja sevi pilnveidot, lietderīgi pavadīt savu brīvo laiku. “Ir jauki pavadīt laiku kopā ar cilvēkiem, kuri ir gatavi organizēt savā novadā dažādus pasākumus un darboties kopā,” atzīst jauniete.
Elizabete stāsta, ka jauniešu domē pašlaik darbojas aptuveni 15 līdz 20 aktīvi un mērķtiecīgi jaunieši. “Daudzi vēl nemaz nezina, ka ir izveidota šāda jauniešu dome. Bet tie, kas vēlas tajā darboties, laipni aicināti! 6.martā “Bāzē” mums notiks atklātā sēde, uz kuru var nākt visi interesenti! Mums ir doma pulcēt jauniešu domē visu pagastu jauniešus. Mēs brauksim arī uz novada skolām, lai stāstītu par jauniešu domi, kā tajā var iesaistīties, un ko mēs tajā darām. Ir plānots, ka sēdes varētu notikt katrā pagastā, lai nav tā, ka tās ir tikai Gulbenē, lai veicinātu ne tikai Gulbenes pilsētas jauniešu līdzdalību, bet arī Gulbenes novada jauniešu iesaistīšanos, kā arī, lai uzlabotu pagastu jauniešu dzīvi,” stāsta Elizabete.
Jauniešu dome pilsētā organizēja Valentīndienas skrējienu. Tagad padomā ir influenceru vakars. Savu piekrišanu piedalīties tajā ir devis puisis, kurš sevi sauc par “Edgar Fresh”.
Padomā jauniešu domei ir arī aicināt dažādu nozaru pārstāvjus, kuri iepazīstinātu jauniešus ar savu ikdienu. “Mums ir plānota arī CV veidošanas darbnīca jauniešiem, jo nāk darba sezona – vasara. Man šķiet, ka šī ideja ir laba un noderīga,” norāda Elizabete.
Ja kāds vēlas piebiedroties jauniešu domes komandai, var rakstīt e-pastā: “gulbenes.jauniesi@gmail.com” vai sazināties ar jaunietēm sociālajos tīklos.

Pievieno komentāru

Skolēnu aktivitātes

Uz dzirkstele.lv pilno versiju