Gulbenes novada skolēni piedalās Latvijas Robotikas čempionātā Preiļos

25. janvārī 11 Gulbenes novada valsts ģimnāzijas Tehniskās jaunrades centra “Dinamika” dalībnieki devās uz Latvijas Robotikas čempionāta posmu Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzijā, facebook.com informē  Gulbenes novada valsts ģimnāzija.

“Dinamiku” pārstāvēja ģimnāzisti, Gulbenes 2.vidusskolas un Tirzas pamatskolas skolēni. Skolēnus pavadīja skolotāji Dzintars Ziediņš un Jānis Strods. Skolotājs J.Strods piedalījās robotu līnijsekošanas (studenti/amatieri/profesionāļi) un mini sumo (studenti/amatieri/profesionāļi) kategorijās.

Lego sumo (1. – 5. kl.) kategorijā startē Tirzas pamatskolas 3.klases skolnieks Toms Marks Salenieks

Tomam veicās, un pēc sīvām cīņām apakšgrupas turnīru viņš noslēdza ar 1. vietu, kurabija izcīnīta starp 16 labākajiem dalībniekiem, kuri sacensības turpināja izslēgšanas turnīrā. Izslēgšanas turnīrā Toms atzīstami cīnījās ar pieredzējušākiem pretiniekiem. Lielu atbalstu Tomam visā turnīrā sniedza komandas biedri Aigars Lietiņš un Valērijs Leons, pamācot dažādas taktiskās viltības, kā arī tika sniegta Madaras un Hermaņa palīdzība tehniskajā pārtraukumā. Rezultātā Toms Marks Salenieks Lego sumo (1.- 5 kl.) kategorijā ar robotu MAX izcīnīja 1. vietu.

Līnijsekošanā startē Madara Bērziņa no ģimnāzijas 9. klases un Toms Kļava no 8. klases (skolotājs Jānis Strods)

Līnijsekošanas sacensībās ļoti sīvu konkurenci izrādīja Lietuvas un Baltkrievijas pārstāvji, trase bija sarežģīta un ne visiem dalībniekiem izdevās nobraukt visu distanci. Šajās sacensībās starp studentiem, amatieriem un profesionāļiem Jānis Strods ieguva 4. vietu un atzinības rakstu par veiksmīgu startu.

Freestyle startē Madara Bērziņa un Hermanis Petručeņa no ģimnāzijas

Freestyle ir kategorija, kurā dalībnieki prezentē savus izstrādātos projektus, Madaras un Hermaņa radītajā Lego ātruma trasē gan skolēni, gan pieaugušie izklaidējās visu dienu, mēģinot sacensties stūrēšanas veiklībā. Šo trasi konstruējām Ziemassvētku pasākumam “Skolas ielas egles iedegšana” kā alternatīvu dažādām darbnīcām. Ar šo trasi Madara un Hermanis pabija Smiltenes novadā, Bilskā, un izklaidēja dažāda vecuma jauniešus, demonstrējot konstrukcijas un programmēšanas prasmes. Arī Preiļos šis projekts netika atstāts bez ievērības un rezultātā starp pārējiem pretendentiem (12) ieguva 2. vietu. Balvu par 2. vietu uz skatuves Madarai bija jādodas saņemt vienai, jo Hermanis pēc projekta prezentēšanas tūlīt pat iesaistījās Lego sumo (6. – 12. kl.) cīņās.

Lego sumo (6. – 12. kl.) startē Aigars Lietiņš no ģimnāzijas pārī ar Valēriju Leonu no Gulbenes 2.vidusskolas un ģimāzisti Deivs Kalniņš un Hermanis Petručeņa


Dalībnieki bija sadalīti 8 apakšgrupās, katrā 7 - 8 dalībnieki, katrs izcīnījās ar katru līdz divām uzvarām, izslēgšanas turnīrā iekļuva divi labākie no katras apakšgrupas. Atzīstami veicās Aigaram Lietiņam pārī ar Valēriju Leonu un Hermanim Petručeņam. Viņi aizcīnījās līdz ceturtdaļfināliem, iegūstot dalīto 5. - 8. vietu. Deivam tika uzticēta jaunas perspektīvas konstrukcijas robota testēšana un pēc šī turnīra ir apzināti tehniskie uzlabojumi, kas veicami līdz nākamajam sacensību posmam.

Mini sumo startēja – Haralds Bikše no ģimnāzijas un Jānis Strods

Lai gan sacensībās no skolēniem piedalījās tika Haralds, šāda tipa konstrukcijas robotus vēl mūsu komandā būvē arī citi skolēni - Toms Kļava, Gatis Ieleja, Linards Reinis Rozītis un Gustavs Kalinks. Haraldam pietrūka vienas uzvaras, lai startētu izslēgšanas turnīrā. Jānis Strods iekļuva izslēgšanas turnīrā, kur viņam pretī stājās viens no bijušajiem Latvijas čempioniem. Skolotājam Jānim sīvā cīņā nācās piekāpties.

Pasākums noslēdzās ar apbalvošanas ceremoniju, kurā uz goda pjedestāla kāpa gan Latvijas, gan Lietuvas, gan Baltkrievijas pārstāvji. Latvijas Robotikas čempionāta posmos bieži piedalās citu valstu pārstāvji, kas sakāpina spriedzi, neļauj atslābt un veicina pilnveidot jau esošās ierīces. Sacensībās piedalījās vairāk kā 350 dažādi roboti, droni un citas konstrukcijas.

Nākamais LRČ posms notiks Siguldā 22. februārī. Siguldas posma organizatori prognozē rekordlielu dalībnieku skaitu (apmēram 500).


Latvijas Robotikas čempionātā Preiļos no Tehniskās jaunrades centra "Dinamika" piedalījās:


Monika Lote Saleniece (Tirzas p-sk.) 2. klase

Toms Marks Salenieks (Tirzas p-sk.) 3. klase Lego sumo (1. – 5. kl.) – 1. vieta

Toms Kļava (GNVĢ) 8. klase starts robotu līnijsekošanas sacensībās

Valērijs Leons (Gulbenes 2. v-sk.) 8. klase Lego sumo (6. – 12. kl.) – 5. – 8. vieta

Aigars Lietiņš (GNVĢ) 9.klase Lego sumo (6. – 12. kl.) – 5. – 8. vieta

Deivs Kalniņš (GNVĢ) 9.klase Lego sumo (6. – 12. kl.)

Hermanis Petručeņa (GNVĢ) 9.klase Lego sumo (6. – 12. kl.) – 5. – 8. vieta; Freestyle – 2.vieta

Madara Bērziņa (GNVĢ) 9.klase Freestyle – 2.vieta; starts robotu līnijsekošanas sacensībās

Gatis Ieleja (Gulbenes 2. v-sk.) 10. klase

Haralds Bikše (GNVĢ) 11. klase starts Mini sumo (skolēni 1. – 12. kl.) sacensībās

Jānis Strods (GNVĢ) Robotu līnijsekošana – atzinība (4. vieta); Mini sumo PRO – 5. – 8. vieta


Ikvienu skolēnu aicina nākt un darboties Tehniskās jaunrades centrā “Dinamika”, Gulbenes novada valsts ģimnāzijā, 26. kabinetā. Centrs atvērts katru darba dienu no pulksten 15.00 līdz 19.00.

Pievieno komentāru

Skolēnu aktivitātes

Uz dzirkstele.lv pilno versiju