Ar pedagogiem diskutē par izglītības īstenošanas modeļiem Gulbenē 7

Gulbenes kultūras centrā 23.janvārī notika diskusija par izglītības īstenošanas modeļiem Gulbenē 2020./2021.mācību gadā.

Diskusijā piedalījās 39 skolotāji no Gulbenes novada valsts ģimnāzijas, 39 skolotāji no Gulbenes 2.vidusskolas, 8 Gulbenes novada domes deputāti, 5 Gulbenes novada pašvaldības administrācijas pārstāvji un 5 Gulbenes novada Izglītības pārvaldes darbinieki. Savu redzējumu par izglītības īstenošanas modeļiem pilsētā prezentēja visas pieminētās grupas.

Gulbenes novada valsts ģimnāzijas redzējums: izglītības programmas realizē divas skolas pilsētā; viena - vecumposmā no 1.-12.klasei, otra - vecumposmā no 1.-9.klasei.

Gulbenes 2.vidusskolas redzējums:  esošo situāciju pilsētā nemainām vai izglītības programmas realizē divas skolas pilsētā; viena - vecumposmā no 1.-12.klasei, otra - vecumposmā no 1.-9.klasei.

Abas skolas pamatoti un argumentēti prezentēja savas stiprās puses un sevi redzēja kā izglītības iestādes, kuras īsteno izglītības programmas vecumposmā no 1.-12.klasei.

Izglītības pārvalde pauda savu redzējumu par izglītības īstenošanas modeli nākamajam mācību gadam:

* jauna Gulbenes novada vidusskola, kurā strādā esošie skolotāji un tiek saglabātas radītās vērtības, kā arī labā prakse, nepieciešamības gadījumā tiek meklēti un piesaistīti jauni skolotāji;

* Ogres tehnikuma sešu arodizglītības programmu realizācijas vieta Gulbenes pilsētā jau no 2020./2021.m.g., trīs programmu realizācijas vieta Rankas pagastā.

Skolotāji aicināja katru klātesošo deputātu paust savu redzējumu par pārmaiņām izglītībā nākamajam mācību gadam. Savu pašreizējo personisko redzējumu pauda Normunds Audzišs, Andis Caunītis, Gunārs Ciglis, Larisa Cīrule, Normunds Mazūrs, Guntis Princovs un Anatolijs Savickis.

Atbildes uz rakstiski iesniegtajiem jautājumiem un rakstiski pausto skolotāju grupu redzējumu apkopos Izglītības pārvaldes darbinieki un rakstveidā informēs sarunā iesaistītās puses.


Pievieno komentāru

Komentāri 7

ha ha

Sēž un diskutē nopietnām sejām, imitē darbību, viss jau ir izlemts!

pirms 4 mēnešiem, 2020.01.28 17:23

imara Indrica

arprats kas pie mums par nekartibam,nepietiek,ka skolas parverstas par socialam majam,aprupes majam,kur ir milzigas nekartibas,salikti dzeraji,un ka naudu sanem ,ta dzer pilnigi visas,jo es pasa ,deputata gaunisa kunga ,tiku spiesta ,dzivot ar bernu,kuram jaklausas sis nekartibas. pasiem deputatiem paaugstina algas,un atkal skolas 2.kas palikusas gulbene,Vai tiesam ,vel maz deputatu ,kuri sanem naudu pilnigi nepelniti ,nerunasi par komunalajiem pakal.kuriem ir astranomiskas summas.

pirms 4 mēnešiem, 2020.01.28 20:20

Oto

Vai pati saproti,ko uzrakstīji?

pirms 4 mēnešiem, 2020.01.29 17:51

Gulbeniete

Izlemj bērnu vietā.Kāpēc jādala bērni.Kuri ir mācijušies kopā no pirmās klases.Kur te bērnu tiesību aizsardzība.Izdomā tikai kā pašiem labāk.

pirms 4 mēnešiem, 2020.01.29 09:28

Mamma

Noteikti lai nesaceras par vidusskolēniem no Lizuma un Lejasciema. No Lejasciema vispār nevar aizbraukt un paspēt. Pirmais autobuss 8,10. Un lizumnieši iet uz Smilteni un Valmieru. Tā kā dalat vien savus bērnus uz priekšu un atpakaļ.

pirms 4 mēnešiem, 2020.01.29 15:38

mamma

....Rankas arodvidusskolas lielā ēka praktiski tukša, bet Gulbenē būs Ogres tehnikuma filiāle. KĀPĒC?
Kur šeit ekonomisks apsvērums, izpēte...cik izmaksās...
Vienu vidusskolu ar trim paralēlām klasēm! Vairāk jau tur nesanāks pa visu Gulbeni un + Šķēles skola.
Pilnībā piekrītu tam, ka no Lizuma gan neceriet, ka kāds ies uz Gulbeni. Kaut vai tikai vides dēļ. Ko var dot vide pilsētā - NEKO, salīdzinoši ar Smilteni, Valmieru, vai Madonu. Sādža.

pirms 4 mēnešiem, 2020.01.29 16:08

...

Cien. deputāti, neceriet, ka apvienojot skolas būs bērni. Vecāki ir noguruši no Jūsu reorganizācijām. Stabīlāk un drošāk ir sūtīt bērnus uz kaimiņu novada skolām. Arī man bērns mācās kaimiņu novada vidusskolas posmā, un priecājos, ka viņam nav jāstreso par nākošo mācību gadu.

pirms 4 mēnešiem, 2020.01.31 15:34

Skolēnu aktivitātes

Uz dzirkstele.lv pilno versiju