Kā izvēlēties labāko portatīvo datoru mācībām?

Mūsdienās dators ir neatņemama mācību sastāvdaļa. Atšķirībā no pildspalvām un pierakstu kladēm, portatīvais dators ir ilgtermiņa ieguldījums, tādēļ tas jāizvēlas īpaši rūpīgi. Veltot pietiekami daudz laika piedāvājuma izpētei, būs vieglāk atrast savām vajadzībām piemērotāko ierīci.


Turpinājumā vairāk par tiem faktoriem, kam jāpievērš uzmanība, ja vēlaties iegādāties labu portatīvo datoru mācībām.


Datora izmērs un svars


Viens no būtiskākajiem kritērijiem šajā gadījumā ir datora pārnēsājamība, jo studenti un skolēni nereti izvēlas datoru ņemt līdzi gan uz mācību iestādi, gan bibliotēku un citām vietām.

Viegls un kompakts portatīvais dators būs piemērots vienkāršu pamatuzdevumu veikšanai, piemēram, rakstīšanai un prezentāciju veidošanai.


Baterijas darbības laiks


Izvēloties portatīvo datoru, jāņem vērā arī tā baterijas darbības laiks. Lielākā daļa portatīvo datoru bateriju darbojas 10 - 14 stundas, kas ir pietiekami, lai visu dienu nebūtu jāuztraucas par to, kur pieslēgt datoru elektrības kontaktam.


Operatīvā atmiņa (RAM)


Operatīvā atmiņa (RAM) nosaka to, cik programmas dators vienlaicīgi spēj palaist. Piemēram, dators ar 4 GB RAM būs piemērots vienkāršu darbību veikšanai. Ierīcei ar 8 GB RAM attiecīgi veiktspēja būs lielāka.


Procesors


Viena no svarīgākajām datora sastāvdaļām ir procesors. Kopumā lielākā daļa lietotāju var iztikt ar sākuma vai vidēja līmeņa procesoru, piemēram, Intel Core i3 vai i5, tomēr studenti, kas izmanto sarežģītākas lietojumprogrammas, piemēram, grafisko vai video rediģēšanu, var gūt lielāku labumu no augstāka līmeņa procesoriem, piemēram, Intel Core i7 vai i9.


Operētājsistēma


Lielākā daļa portatīvo datoru darbojas Windows vai Mac OS - abas no tām piedāvā lielisku funkcionalitāti, līdz ar to kopumā tas ir gaumes jautājums.


Cena


Portatīvie datori var ievērojami atšķirties pēc cenas un kvalitātes. Kopumā lētāki modeļi ir mazāk jaudīgi, ar zemāku veiktspēju, savukārt dārgāki modeļi lepojas ar ātrākiem procesoriem, paātrinātām grafikas kartēm, lielākiem cietajiem diskiem un ietilpīgāku RAM.


Lai arī kādas būtu vajadzības, labs dators prasa ievērojamus finansiālos ieguldījumus. Ja šī mērķa īstenošanai līdzekļu nepietiek, risinājums var būt patēriņa kredīts no VIASMS.lv. Tā ir iespēja saņemt naudu tagad, atmaksu veicot vēlāk - saskaņā ar maksājumu grafiku. Pirms patēriņa kredīta noformēšanas svarīgi izvērtēt savu maksātspēju!

Pievieno komentāru

Reklāmraksti

Uz dzirkstele.lv pilno versiju