Būtiskākais auto virsbūves kopšanā rudenī

Automašīnas vērtības saglabāšanai un ekspluatācijas izdevumu samazināšanai svarīgi ir regulāri veikt tās iekšējo un ārējo virsmu pareizu apkopi. Īpaši svarīgi tas ir rudenī, lai auto virsbūvi sagatavotu braukšanai ziemas sezonā.

Virsbūves bojājumu novērtēšana

Ja vasarā esat daudz braucis pa dažāda seguma un kvalitātes ceļiem, iespējams, neesat izvairījušies no atlecošo akmeņu radītajiem robiem un dažādiem skrāpējumiem. Tas var kļūt par rūsas avotu pat visjaunākajiem auto. No tiem visvairāk cieš auto virsbūves priekšpuse un sliekšņi.

Modernās krāsu tehnoloģijas bieži vien ir uz ūdens bāzes un nav tik izturīgas kā šķīdinātājus saturošās. Rūpīgi aplūkojot auto virsbūvi, jāizvērtē vai pietiek tikai ar auto pulēšanu vai tomēr būs vajadzīga krāsošana.

Virsbūves krāsas atjaunošana

Nelielu virsbūves bojājumu savlaicīga novēršana palīdzēs atlikt virsbūves detaļu nomaiņu vai pārkrāsošanu. Šādā gadījumā derēs vaskojošs pulveris ar krāsas pigmentu, kura unikālā pievienotā vērtība ir cietais vaska zīmulis, kas domāts akmeņu izsisto robu un dziļāko skrāpējumu aizpildīšanai.

Novēršot bojājumus pašu spēkiem der atcerēties, ka nopietnāku bojājumu likvidēšanai nepieciešama raupjāka slīppasta vai pulieris. Pēc šādas procedūras nepieciešams uzklāt aizsargvaska kārtu, lai nodrošinātu atjaunotās virsbūves aizsardzību. Speciālisti iesaka auto vaskošanu vai nanopārklājuma uzklāšanu veikt gan rudenī, gan pavasarī, lai padarītu auto virsmu ūdens atgrūdošu un atvieglotu netīrumu notīrīšanu.

Nopietnāku bojājumu gadījumā tomēr ieteicams meklēt speciālistu, kas atjaunos auto virsbūvi, izvēloties nepieciešamos materiālus.

Nekrāsoto virsbūves daļu kopšana

Regulāra pārvietošanās pa mūsu ceļiem bojā ne tikai auto virsbūves krāsu, bet arī tās daļas – lukturus, plastmasas un hromētos elementus. Pareizi izvēlēta auto virsbūves kosmētika un kopšanas līdzekļi var atjaunot un paildzināt šo detaļu mūžu. Tirgū tiek piedāvāti dažāda veida kopšanas līdzekļi, tomēr pirms to lietošanas derētu konsultēties ar speciālistu.

Auto virsbūves regulāra vaskošana

Kad ir savesta kārtībā auto virsbūve, jāatceras par regulāru auto vaskošanu. Īpaši tas attiecināms uz rudens un ziemas periodu. Pēc auto nomazgāšanas uzklājot vaska aizsarglīdzekli, tas darbojas kā vairogs, sargājot virsbūvi no tiešiem dažādu vielu uzbrukumiem virsbūves lakas kārtai.

Novērtējot sava auto virsbūves stāvokli, ikviens var izvērtēt – novērst bojājumus pašu spēkiem vai tomēr uzticēt savu auto profesionāļiem.

Cik tas maksā?

Labi, ja ir savs auto “dakteris”, kas pazīst Jūsu spēkratu un seko līdzi tā regulārai apkopei. Tomēr, ko darīt, ja ir redzams, ka pašu spēkiem nav iespējams likvidēt švīkas un robus auto virsbūvē. Ja tie netiks novērsti, pavasarī virsbūve būs sarūsējusi un izmaksas būs vēl lielākas. Pirms uzticiet savu auto konkrētam meistaram, aprunājieties ar vairākiem un jautājiet, cik tas maksās!

Ja pietrūkst naudas, Ferratum ātrais kredīts - https://www.ferratum.lv/atrie-krediti var palīdzēt. Pirms aizdevuma noformēšanas svarīgi izvērtēt savu maksātspēju, lai būtu pārliecība, ka aizdevuma atmaksu būs iespējams veikt līgumā noteiktajā termiņā.

Reklāmraksti

Uz dzirkstele.lv pilno versiju