Bārdas kopšana vasarā – daži noderīgi padomi

Katra sezona un laika apstākļi ievieš zināmas korekcijas tajā, kā rūpējamies par savu ķermeni, tā izskatu un labsajūtu. Šoreiz pievērsīsim uzmanību kungiem un viņu īpašajai rotai – bārdai. Kā to vasarā pareizi kopt, kādi skūšanās piederumi noderēs, lai uzturētu veselīgu un skaistu bārdu?

Vasarā bārdu ieteicams mazgāt biežāk

Paaugstināta temperatūra veicina pastiprinātu tauku un sviedru izdalīšanos. Papildus tam vēl no apkārtējās vides bārdā nokļūst vairāk putekļu un netīrumu, kā dēļ bārda vasarā tiešām ātri zaudē savu svaigumu un kopto izskatu. Vasarā vēlams bārdu mazgāt biežāk nekā citos gadalaikos, iespējams, pat katru dienu, lai āda bārdas zonā neiekaistu un tajā nesāktu vairoties baktērijas. Vislabāk bārdas mazgāšanai izmantot speciālu bārdas šampūnu un kondicionieri, kas nodrošinās rugājiem atbilstošu kopšanu un palīdzēs saglabāt veselīgu bārdas izskatu.

Jārūpējas par bārdas un ādas mitrināšanu

Bārdas mazgāšana nav atdalāma no rūpēm par bārdas un sejas ādas mitrināšanu. Lai vasarā āda un bārdas rugāji nekļūtu pārāk sausi, nerastos nieze, regulāri jālieto mitrinoši un bārdu kopjoši līdzekļi. Jārūpējas arī par šķidruma lietošanu, lai ķermenis arī kopumā būtu pietiekami mitrināts. Bārdas mitrināšanai var izmantot speciālus losjonus un arī bārdas eļļu, kas ne tikai palīdzēs saglabāt mitrumu, bet arī palīdzēs padarīt rugājus pakļāvīgākus un vieglāk veidojamus. Tas ir noderīgi, ja izvēlaties garāku bārdas griezumu. Bārdas eļļa arī veicina stiprāku, veselīgāku un biezāku matiņu augšanu.

Neaizmirstiet par bārdas apgriešanu

Lai gan vasara paiet brīvākā režīmā, atvaļinājuma noskaņās un ballītēs, jāatceras par nepieciešamību regulāri apgriezt bārdu un uzturēt tās formu. Rugāju regulāra aplīdzināšana palīdzēs novērst matiņu šķelšanos, spurošanos un izžūšanu. Protams, bārdas apgriešana arī veicinās biezāku un veselīgāku matiņu augšanu, padarot bārdu izskatīgāku un koptāku. Galu galā arī vasarā vīrieši vēlas ieturēt pārliecinātu un stilīgu vizuālo tēlu, kurā bārda var būt nozīmīgs elements, kas noteikti liks dāmām atskatīties.

Lietojiet kvalitatīvus skūšanās piederumus

Bārdas kopšanai noderēs specializēti skūšanās piederumi un rīki, kas paredzēti tieši rūpēm par bārdu. Tas attiecas gan uz bārdas kosmētiku, gan skuvekļiem un trimmeriem. Ar šādu piederumu komplektu arī mājas apstākļos iespējams pilnvērtīgi rūpēties par bārdas izskatu un paveikt to salona cienīgā kvalitātē. Izvēloties trimmeri, skuvekļus un citas preces, labāk dot priekšroku uzticamu zīmolu produktiem, kas pazīstami ar savu augsto kvalitāti un vērtīgo sastāvu. Kādi skūšanās piederumi būtu jāglabā vannasistabas skapītī?

  • Skūšanās želeja vai putas. Arī tad, ja tiek audzēta bārda, skūšanās līdzekļi noder, lai piešķirtu tai vēlamo formu, sakoptu malas un vajadzības gadījumā arī nodrošināt pavisam gludu skuvumu.

  • Balzams pēc skūšanās. Mitrina un tonizē ādu pēc skūšanās, novērš kairinājumu un apsārtumu. Palīdz uzturēt ādai veselīgu izskatu.

  • Šampūns un kondicionieris bārdai. Maigi un efektīvi attīrīs un atsvaidzinās bārdu un sejas ādu, nogludinot rugājus un atbrīvojot tos no netīrumiem. Kondicionieris mitrinās un mīkstinās rugājus.

  • Bārdas eļļa. Mitrina un mīkstina gan bārdas rugājus, gan ādu. Nodrošina ilgstošu svaiguma sajūtu un veicina matiņu augšanu, novērš izkrišanu.

  • Ūsu un bārdas vasks. Piešķir bārdai un ūsām formu un dabisku izskatu. Īpaši noderīgs vidējiem un garākiem rugājiem, lai fiksētu bārdu vēlamajā pozīcijā.


Reklāmraksti

Uz dzirkstele.lv pilno versiju