No 27. marta tiks ierobežots pasažieru skaits vienā autobusā, tādējādi nodrošinot lielāku distanci starp pasažieriem 6

Balstoties uz satiksmes ministra rīkojumu vīrusa Covid-19 izplatīšanās riska mazināšanai, no piektdienas, 2020. gada 27. marta, uz ārkārtējās situācijas laiku reģionālajos maršrutos tiks ierobežots pārvadāto pasažieru skaits vienā autobusā, tādējādi nodrošinot lielāku distanci starp pasažieriem. Plānots, ka autobusā katra otrā sēdvieta, kuru nedrīkstēs ieņemt, būs iezīmēta. Autotransporta direkcija aicina iedzīvotājus rūpīgi izvērtēt sava brauciena nepieciešamību sabiedriskajā transportā! Ņemot vērā, ka turpmāk reģionālo maršrutu autobusos pieejamo sēdvietu skaits tiks samazināts uz pusi, visiem iedzīvotājiem, kuri neizmanto sabiedrisko transportu darba vajadzībām, aicinām izvērtēt brauciena nepieciešamību! Priekšroka būtu dodama tiem iedzīvotājiem, kuri dodas uz darbavietu un pēc tam – atpakaļ mājās, īpaši tad, ja persona ir nodarbināta medicīnas, tiesību aizsardzības vai tirdzniecības jomā.

Plānots, ka autobusā pasažieri varēs ieņemt katru otro sēdvietu. Turklāt tās tiks izkārtotas pamīšus, lai veidotos lielāka distance no visām pusēm. Mikroautobusos pasažieri nevarēs izmantot stāvvietas. Tāpat autobusos, kur vadītāja sēdvieta nav nodalīta no pārējā transportlīdzekļa salona, netiks nodrošināta biļešu tirdzniecība uz sēdvietām, kas atrodas aiz šofera.

Pasažieri tiek aicināti gadījumos, kad tas ir iespējams, biļeti iegādāti, neizmantojot skaidru naudu, bet maksāt ar bankas karti vai pirkt to internetā vai autoostā.

Autotransporta direkcija turpina pārskatīt reģionālo maršrutu reisu skaitu. Ja būs nepieciešamība un tā tiks pamatota ar reālu statistiku, tiks izvērtēta iespēja palielināt autobusu reisu skaitu konkrētā maršrutā.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Avoti

Ko ta darīt Avotu darbiniekiem. Ja no rīta mazais autobus. Un no nakts maiņas arī mazais autobus. Cilvēki kājās stāv.

pirms 3 mēnešiem, 2020.03.26 15:36

c

Tā ir jūsu problēma,Avotiņi.

pirms 3 mēnešiem, 2020.03.26 17:29

to "c"

Drīz tā būs arī tava problēma.

pirms 3 mēnešiem, 2020.03.26 17:48

Atbilde

Nav jau tikai Avotu cilvēki. Ir arī citi,kas brauc uz darbu tieši tāpat. Jo nav citu iespēju,kā tikt. Jālaiž ir lielais autobuss,tad pietiks vietas. Tagad tak skolēnu pēc noņēma,tad jau var laist lielo. Ko vēl neizdomās!!!

pirms 3 mēnešiem, 2020.03.26 16:07

Pele

Naktīs no maiņas Avotos ļoti reti ir lielais autobuss.Un cilvēkiem pat jāstāv kājās.Ko lai tad dara?

pirms 3 mēnešiem, 2020.03.26 23:18

kanna

Lai brauc ar saviem limuzīniem!

pirms 3 mēnešiem, 2020.03.31 10:35

Latvijas ziņas

Uz dzirkstele.lv pilno versiju