Maija vidus Latvijā bijis 4,4 grādus aukstāks par normu; Gulbenē - daudz nokrišņu 2

Maija otrās dekādes vidējā gaisa temperatūra Latvijā bija +6,9 grādi, kas ir 4,4 grādus zem dekādes normas, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) apkopotā informācija.

Iepriekšējo reizi tik auksts laiks attiecībā pret daudzu gadu vidējo rādītāju bija 2018.gada februāra beigās.

Vismazākā temperatūras novirze maija vidū reģistrēta Kurzemes piekrastē, kur tā nepārsniedza 2,6 grādus, savukārt Rīgā un Alūksnē temperatūra noslīdēja pat sešus grādus zem normas.

Pārspēti arī trīs aukstuma rekordi, un zemākā gaisa temperatūra LVĢMC novērojumu tīklā bija -2,4 grādi 15.maijā Madonā. Maksimālā temperatūra bija +20 grādi 11.maijā Dagdā - dažas stundas pirms Latgali pārklāja sniegs.

Vidējais nokrišņu daudzums Latvijā maija otrajā dekādē bija 26 milimetri, kas ir 63 % virs normas. Visvairāk nokrišņu - 56 milimetri - bija Daugavpilī, bet vismazāk lija Rucavā, kur nokrišņu summa nepārsniedza astoņus milimetrus.

Vidēji Latvijā maija vidū bija 4,8 diennaktis ar nokrišņu daudzumu vismaz viens milimetrs. Visvairāk šādu diennakšu bija Gulbenē - desmit diennaktis, bet Kolkā, Liepājā un Rīgā bija tikai divas šādas diennaktis.

Vēsāks laiks nekā ierasts Latvijā saglabājas kopš aprīļa vidus. Sinoptiķi prognozē, ka tuvākajās dienās gaisa temperatūra paaugstināsies līdz normai, bet maija beigās un jūnija sākumā temperatūra var pakāpties arī augstāk.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Ance

Šādu maiju,tik aukstu un slapju neatceros. Šomēnes ir bijušas tikai četras dienas ,kad ir drusku virs nulles no rīta. Pārējā laikā nulle un mīnusi. Trakā rādās tā globālā sasilšana.

pirms 3 mēnešiem, 2020.05.23 20:50

Baumerts

Ance, ļoti pareizi! Man gan liekas, ka ne tas tik svarīgi maijam, ja no rīta ir pie nulles, bet tas, ka tā diena ir ar tādu ledainu vēju, drūmumu un aukstumu. Es neesmu ziemas peldētājs, bet pēdējos 15 gados ap 10-15. maiju noteikti biju atklājis peldēšanas sezonu Daugavā vai Susējā. Šogad gan laikam maijā neatklāšu.

pirms 3 mēnešiem, 2020.05.23 21:47

Latvijas ziņas

Uz dzirkstele.lv pilno versiju