Kariņš: Baltijas valstis no 15.maija atvērs iekšējās robežas iedzīvotāju brīvai kustībai 1

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš šodien videokonferencē ar Igaunijas premjerministru Jiri Ratasu (Jüri Ratas) un Lietuvas premjerministru Sauljus Skverneli (Saulius Skvernelis) vienojās no 15.maija atcelt Covid-19 ierobežojumus uz Baltijas valstu iekšējām robežām. Baltijas valstu premjerministri bija vienisprātis, ka Baltijas valstu sekmīgi īstenotie pasākumi, lai ierobežotu Covid-19 izplatību, ir pietiekams pamats, lai no 15.maija tiktu atcelta Baltijas valstu iekšējo robežu kontrole. Baltijas valstu iedzīvotājiem līdz ar to tiks nodrošināta brīva kustība reģionā. Savukārt iedzīvotājiem, kuri ieradīsies no citām valstīm, arī turpmāk būs jāievēro 14 dienu pašizolācija.

Baltijas valstu ārlietu ministriem uzdots vienoties par praktiskiem soļiem ierobežojumu atcelšanā un informācijas apmaiņā par Baltijas valstīs ieceļošajām personām.

Sarunas gaitā ar Igaunijas un Lietuvas kolēģiem K.Kariņš pauda pārliecību, ka reģionālajiem transporta un enerģētikas infrastruktūras projektiem būs nozīmīga loma cīņā ar Covid-19 krīzes sekām un reģiona ekonomikas atveseļošanā. Baltijas valstu premjerministri uzsvēra, ka elektrotīklu sinhronizācijas projekts norit atbilstoši plānam.

„Neraugoties uz pašreizējiem apstākļiem, “Rail Baltica” projekta ieviešanā vērojams progress, un tam būs liela loma reģiona ekonomikas atveseļošanā. Vienlaikus mums ir jāpilda savs mājasdarbs un jāvienojas par integrētu projekta ieviešanas modeli, kas ir īpaši būtiski celtniecības fāzē. Vienojāmies lūgt Eiropas Komisiju sagatavot papildus analīzi par šī modeļa priekšrocībām un detaļām,” uzsvēra K.Kariņš.

Lai koordinētu Baltijas valstu sadarbību Covid-19 ierobežojumu pakāpeniskā atcelšanā, šodien notiek arī Baltijas valstu veselības ministru videokonference, savukārt piektdien plānotas Baltijas valstu ārlietu ministru, kā arī iekšlietu ministru videokonferences.


Pievieno komentāru

Komentāri 1

Aija

Tad jau no 12 maijā varēs brīvi staigāt un braukt, citādi nav nekādas jēgas. Atkal varēs ceļot,tātad viss atcelts. Citādi cik ilgi cilvēki nevar samaksāt komunālos maksājumus. Nevar tikt iesniegt dokumentus VID.nodokļu atgūšanai. Neaizmirsīsim,kā visiem nav interneta un nebūs.

pirms 3 mēnešiem, 2020.05.06 16:48

Latvijas ziņas

Uz dzirkstele.lv pilno versiju