Austrumu un centrālajos novados - viens no pēdējo gadu stiprākajiem sniegputeņiem 1

Pirmdienas pievakarē un naktī uz otrdienu Latvijas austrumu un centrālajā daļā pastiprināsies sniegputenis, tas būs viens no spēcīgākajiem pēdējos gados, prognozē sinoptiķi.

Latgales dienvidos gaidāms arī lietus, atkala un slapja sniega nogulums; otrdien no rīta un dienā tikai snigs un putinās.

Sniega segas biezums Sēlijā, kā arī daudzviet Latgalē, Vidzemē un Zemgalē otrdien sasniegs 17-22 centimetrus.

Redzamība sniegputenī brīžiem samazināsies līdz pārsimts metriem. Kupenu dēļ atsevišķi mazākas nozīmes autoceļu posmi Latvijas austrumu un centrālajā daļā var kļūt neizbraucami.

Spēkā Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra oranžais brīdinājums par ļoti stipru sniegu, valsts dienvidaustrumos izsludināts arī dzeltenais brīdinājums par sasalstošu lietu un apledojumu.

Kurzemē snigs maz, vien no jūras nākoši mākoņi lokāli var izraisīt stipru snigšanu. Otrdienas pēcpusdienā sniegputenis turpināsies galvenokārt valsts austrumos, citviet mākoņu kļūs mazāk un uzspīdēs saule.

Ziemeļu, ziemeļrietumu vēja ātrums brāzmās naktī un no rīta pieņemsies spēkā līdz 13-18 metriem sekundē, vietām piekrastē - līdz 19-22 metriem sekundē.

Gaisa temperatūra gaidāma no +2 grādiem Kurzemes rietumkrastā līdz -6 grādiem valsts austrumu daļā.

Rīgā intensīvākā snigšana gaidāma pirmdienas vakarā un naktī uz otrdienu. Naktī un no rīta ziemeļu, ziemeļrietumu vējš brāzmās pastiprināsies līdz aptuveni 20 metriem sekundē. Sniega segas vidējais biezums pārsniegs desmit centimetrus, veidosies dziļākas kupenas. Gaisa temperatūra pirmdienas vakarā noslīdēs līdz -3 grādiem, pēc tam tā svārstīsies ap nulli.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Maija

Vai tiešām ceļu tīrītājiem nav pienākums ceļus iztīrīt līdz autobusu braukšanai? Cilvēkiem kā muļķiem jāstāv stundu un neko nezini,kur palika. Autobuss bija, bet palika Lizuma kalnā. Kāds šorīt bija laiks!!!! Un tā ir kāda īpaša tīrīšana, ja brauc ar paceltām lāpstām? Un kā tas ir,ja aizbrauc ceļu tīrītājs, bet vienalga nevari saprast,kur ceļš,kur mala. Cik tur vajag, uzskrien uz ceļa malas un noteikti šķērsām gan. Labākajā gadījumā. Nu tā nevar būt,tik daudz tehnikas un rezultāta nav.

pirms mēneša, 2021.12.01 14:23

Latvijas ziņas

Uz dzirkstele.lv pilno versiju