Rīgas Zooloģiskais dārzs: sāk apsaimniekot “Āfrikas savannu”

19. septembrī plkst. 11.00 Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā - jaunās Zebru un antilopju mājas skatu laukumā tiks parakstīts dokuments par Rīgas zoodārza gatavību pārņemt valdījumā “Āfrikas savannas” ekspozīciju kompleksu. Trīs ēku un aploku kompleksu 1,7 hektāru lielā teritorijā (1/10 daļa zoodārza kopplatības) pēc Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta pasūtījuma projektēja pilnsabiedrība “Re-Arta” un būvniecības darbus veica pilnsabiedrība “BBA un Tilts”.


Dokumenta parakstīšanu vēl pagaidām tramīgi vēros arī pirmie “Āfrikas savannas” iemītnieki – dižantilopes un antilopes impalas, kas tikko pārcēlušās uz jauno mītni un pamazām sāk aprast ar jaunajiem apstākļiem. Savukārt pasaulē mazākās antilopītes dikdiki jaunajā ekspozīcijā apskatāmas jau pāris nedēļas.


“Āfrikas savannas” kompleksu apmeklētājiem paredzēts atvērt 17. oktobrī, bet līdz tam laikam plānots atvest vēl divas dižantilopes un atraktīvākos “Āfrikas savannas” iemītniekus – piecus geladas pērtiķus. Savukārt zebru pārcelšanās uz jaunajām mājām notiks septembra beigās. Jāatzīst gan, ka zebras, antilopes un žirafes visus kopā lielajā “Āfrikas savannas” aplokā varēs vērot tikai pavasarī, kad dzīvnieki būs saraduši viens ar otru un būs piemēroti laika apstākļi.


Atklāj Maskavas zoodārza fotoizstādi


20.septembrī pulksten 17.15 Rīgas zoodārza Akvārija zālē tradicionālo “Maskavas dienu Baltijas valstīs” pasākumu ietvaros tiks atklāta izstāde “Maskavas zooloģiskais dārzs fotogrāfijās: Zelta kolekcija”.


Maskavas zooloģiskais dārzs šovasar nosvinēja 155 gadu jubileju un vienmēr ir bijis labs partneris Rīgas zoodārzam dzīvnieku kolekcijas veidošanā. Tā, piemēram, no Maskavas Rīgā ieradīsies mazais resnais loris (neliels Dienvidaustrumāzijas primāts) un goliātvaboļu kāpuri. Šīs ir vienas no pasaulē lielākajām vabolēm un drīzumā būs labs papildinājums Tropu mājas kukaiņu ekspozīcijai. Savukārt nesen uz Maskavu devās trīs Bolīvijas naktspērtiķi. Pēdējo 20 gadu laikā ceļu starp abu galvaspilsētu zoodārziem mērojuši ļoti daudzi dzīvnieki – tīģeris, ronis, krēpjvilks, vainagdzērve, lidvāveres u.c. Līdzīgi kā Rīgas zoodārzs, arī Maskavas zooloģiskais dārzs ir Eiropas zoodārzu un akvāriju asociācijas biedrs, kas liecina, ka mērķi sugu saglabāšanā un sabiedrības izglītošanā mums vieni.


Tā kā Maskavas pilsētas delegācijas sastāvā iekļauta arī Maskavas zooloģiskā dārza direktore Svetlana Akulova, pēc fotoizstādes atklāšanas paredzēta arī oficiāla “Sadarbības Memoranda” parakstīšana starp Rīgas un Maskavas zoodārziem, tā apliecinot savstarpēju cieņu un apņēmību arī turpmāk sekmēt produktīvu sadarbību profesionālās informācijas apmaiņā un dzīvnieku kolekcijas veidošanā.


Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide

Uz dzirkstele.lv pilno versiju