Mākslas plenērs “MelnBalts” notiks attālināti

Šogad augusta sākumā plānotais IV Mākslas plenērs “MelnBalts”, kas tradicionāli vasarās notiek Vidzemes austrumos – Gulbenē un tās tuvumā, atbilstoši Gulbenes novadā noteiktajiem Covid-19 ierobežošanas pasākumiem, šoreiz notiks katra mākslinieka paša izvēlētā vietā un laikā – piedaloties plenērā ATTĀLINĀTI. Plenēra laikā māksliniekiem būs iespēja iepazīties ar rīkotāju sagatavotajiem atbalsta materiāliem par gleznaino Vidzemes austrumu puses dabu, kultūras vērtībām, mazpilsētas rimto dzīvi, bet kolorītos ļaudis katrs dalībnieks skatīs savā iztēlē. Atbalsta materiāli būs veltīti arī ievērojamā latviešu mākslinieka Jūlija Madernieka 150 jubilejas atcerei, ar cerību, ka “madernieciskais” pasaules skatījums iemirdzēsies arī plenēra radītajos darbos. Mākslinieka dzimtā puse ir Gulbenes novada Stradu pagastā, bet lielāko dzīves daļu viņš pavadīja Rīgā, kur rūpīgā un neatlaidīgā darbā izkopa savu īpatnējo, neatkārtojamo stilu grāmatu grafikā, interjeru veidošanā un tekstilmākslā.

Kā notiks attālinātais plenērs? Bez šaubām citādi, nekā ierasts. Plenēra aktivitāšu atspoguļošanai un mākslinieku savstarpējai komunikācijai tiks veidota virtuāla izstāde ”MelnBalts” sociālajā vietnē Facebook . Pēc mākslinieku brīvas izvēles laikā no 1.līdz 31. augustam katrs strādās savās mājās un iesūtīs darbus, pārdomas un publicējamo informāciju plenēra koordinatorei Sandrai Dikmanei e-pastā sandradikmane@gmail.com. Tā mēneša laikā virtuālā izstāde regulāri tiks papildināta ar jauniem darbiem. Plenēra beigās trīs dienas – 28., 29. un 30. augustā notiks porcelāna glezniecības meistarklases kopā ar māksliniekiem Elīnu Titāni, Artu Balto un Armandu Jasperu un noslēgumā – plenēra laikā radīto darbu izstāde Vecgulbenes muižas Sarkanajā pilī.

Plenēru rīko Gulbenes novada Kultūras pārvalde sadarbībā ar Gulbenes Mākslas skolu, Gulbenes novada vēstures un mākslas muzeju, biedrību “Radošā apvienība “Piektā Māja”.

Plenēra mērķis ir aktivizēt Gulbenes mākslinieku un mākslas pedagogu radošo darbību un veicināt pieredzes apmaiņu starp Latvijas profesionālajiem māksliniekiem, sekmēt profesionālo pilnveidi, bet gulbeniešiem tā ir iespēja paskatīties uz ierasto dzīvi ar “mākslinieku acīm”.

Iepriekšējo Gulbenes plenēros tapušie darbi šobrīd ir apskatāmi izstādē “Vasara”, kas iekārtota Galgauskas kultūras namā.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide

Uz dzirkstele.lv pilno versiju