Lejasciemu ieskandinās koncerts “Mikrofona aptaujai 50”

24.augustā pulksten 20.00 Lejasciema estrādē norisināsies koncerts “Mikrofona aptaujai 50”.
“Mikrofons” ir viena no savulaik iecienītākajām Latvijas radio un televīzijas programmām. Pirms 50 gadiem tajā aizsākās ikgadējā latviešu dziesmu aptauja, gūstot milzu popularitāti Latvijā un pasaulē. Tajā piedalījās daudzi desmiti komponistu un mūziķu, desmitiem tūkstošu klausītāju Latvijā un citur pasaulē, balsojot par savu dziesmu. “Mikrofona aptauja” gadu gaitā pārtapa par latviešu tautas mazajiem dziesmu svētkiem, ar savu tautisko garu un vienotību tuvinot mūsu lielo dziesmoto revolūciju un kļūstot par latviešu estrādes dziesmas pieminekli. 50 gadi – tātad ir pienācis brīdis atkal būt kopā – latviešu dziesmai un klausītājam.
Koncertprogramma “Mikrofona aptaujai 50” Vidzemes reģionā izskanēs pirmo un vienīgo reizi, kas ir liels pagodinājums Gulbenes novadam un iedzīvotājiem. Lai koncerts nezaudētu savu piedāvāto formātu un kvalitāti, tiks montēta skatuve ar LED ekrānu uz jau esošās estrādes skatuves. Iepriekš koncerts pulcinājis tūkstošiem sajūsminātu klausītāju Ādažu pilsētas svētkos, Jelgavas novada svētkos, Līvānu pilsētas svētkos, Latgales vēstniecībā “Gors” un VEF Kultūras pilī.
Lejasciemā varēs dzirdēt tādas dziesmas kā “Muļķe sirds”, “Vālodzīte” Žorža Siksnas izpildījumā, dziesmu “Tik un tā” izpildīs Ieva Sutugova un Andris Ābelīte, spēcīgo dziesmu “Taisnība” dzirdēsim Zigfrīda Muktupāvela un Aijas Vītoliņas izpildījumā. Skanēs arī “Ziņģe par bailēm”, “Tava atnākšana”, “Teic, kur zeme tā”, “Mēmā dziesma” un daudzas citas tautā iemīļotas dziesmas. Koncertu vadīs leģendārie Latvijas radio raidījumu vadītāji un diktori – Gunārs Jākobsons un Lia Guļevska.
Koncertā piedalīsies tādi mākslinieki kā Zigfrīds Muktupāvels, Žoržs Siksna, Olga Rajecka, Uģis Roze, Guntis Veits, Adrians Kukuvass, Artūrs Biķernieks, Viktors Zemgals, Uldis Marhilēvičs, Jānis Lūsēns, Boriss Rezņiks, Āris Ziemelis,  Jānis Paukštello, Aija Vītoliņa, Ieva Sutugova, Andris Ābelīte un bekvokālistes Olga Stupiņa, Inta Gudovska, Anita Levša, kā arī muzikālais orķestrs “Vintāža”.
Ieejas maksa uz pasākumu – 15 eiro (pasākuma dienā – 20 eiro).  Pensionāriem un cilvēkiem ar invaliditāti gan iepriekšpārdošanā, gan koncerta dienā biļetes cena  –  10 eiro. Biļetes cenā, kā lielisks vakara noslēgums, iekļauta zaļumballe ar grupu “Stradivari”. Uz balli atsevišķi pērkot biļeti ieeja – 5 eiro. Biļetes iepriekšpārdošanā līdz 23.augustam pieejamas “www.ekase.lv”, Gulbenes novada pašvaldības aģentūrā “Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs” (norēķins tikai skaidrā naudā), kā arī Lejasciema pagasta pārvaldē. Pasākuma laikā darbosies kafejnīcas.


Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide

Uz dzirkstele.lv pilno versiju