“Ceriņu dārza melodijas” - Rankas muižas dārzā 1

Rankas muižas dārzā 1.augustā pulksten 16.00 izskanēs klasiskās mūzikas koncerts “Ceriņu dārza melodijas” – veltījums operdziedātājai, vokālajai pedagoģei un koncertu producentei Rudītei Ruško, kura 2018.gada nogalē negaidīti devās mūžībā.

Šis koncerts, kas no maija sākuma tika pārcelts uz augustu, turpina pērn aizsākto tradīciju, kad Rankas muižas parkā tika iestādīts ceriņu dārzs un notika pirmais Rudītei Ruškoi veltītais piemiņas koncerts.

Koncertā piedalīsies Anta Jankovska (soprāns; Latvija/Itālija), Latvijas Nacionālās operas soliste Irma Pavāre (mecosoprāns), Nauris Indzeris (baritons) un pianiste Helēna Kundrāta. Programmā skanēs operu, operešu un mūziklu fragmenti no pasaules klasikas zelta fonda, kā arī operdziedātājas Rudītes Ruško iemīļotākie skaņdarbi.

Tā kā koncerts no iekštelpām ir pārcelts uz skaisto, ziedošo Rankas muižas dārzu, pasākuma organizatori lūdz skatītājus ņemt līdzi pledus, saulainu laiku un labu garstāvokli, kā arī silti iesaka saģērbties atbilstoši laika apstākļiem un koncerta laikā ievērot valstī noteiktos piesardzības pasākumus.

Operdziedātāja R.Ruško vokālo mākslu apguva Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. No 1992. līdz 2000.gadam viņa bija Latvijas Nacionālās operas un baleta soliste. Dziedātājas nozīmīgākās lomas operas izrādēs bija Karmena un Mikaēla Ž.Bizē “Karmenā”, Esmeralda Z.Liepiņa “Parīzes Dievmātes katedrālē”, Ilze R.Kalsona “Pazudušajā dēlā”, Suzanna V.A.Mocarta “Figaro kāzās”, Pamina V.A.Mocarta “Burvju flautā”, Mizete Dž. Pučīni “Bohēmā”, Amnerisa Dž.Verdi “Aīdā” un citas. 1993.gadā R.Ruško saņēma Latvijas augstāko apbalvojumu klasiskajā mūzikā – “Lielo mūzikas balvu” kā Henrija Pērsela operas uzveduma “Didona un Enejs” radošās grupas dalībniece.

Kopš 2000.gada R.Ruško kā brīvmāksliniece koncertēja Nīderlandē, Beļģijā, Lielbritānijā, Igaunijā, Itālijā, Vatikānā, Austrijā, Vācijā, Krievijā un citās valstīs. 2004.gadā viņa izveidoja privātu koncertorganizāciju un rīkoja daudzus dažāda līmeņa muzikālos notikumus, savu radošo potenciālu veltot klasiskās opermūzikas un operetes žanra popularizēšanai. R.Ruško bija ilggadēja skatītāju iemīļotā Dobeles “Ceriņu dārza” koncerta producente un dalībniece un darbojās arī kā vokālā pedagoģe.

Biļetes cena – 15 eiro. Biļetes var iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs vai Rankas muižā koncerta dienā, iepriekš obligāti rezervējot pa tālruni 29435542.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

a ko tik lēti

Biļete 'tikai' 15 eiriki,tad jau tāds zemas kvalitātes gastrolis,gulbenieši ir nocietušies pēc dārgākas mākslias.

pirms 11 mēnešiem, 2020.07.14 21:50

Kultūra un izklaide

Uz dzirkstele.lv pilno versiju