Tirzmalieši talko pie Marisa Vētras piemiņas akmens 2

Lai gan pandēmijas ierobežojumi neļauj pulcēties plašākā lokā, Lielā Talka notika arī Tirzā. Visi, kas vēlējās, varēja piedalīties slavenā operdziedātāja Marisa Vētras dzimto māju teritorijas un piemiņas akmens sakopšanas talkā.

Kā zināms, Mariss Vētra (īstajā vārdā Morics Blumbergs) ir viens no sava laika izcilākajiem latviešu operdziedātājiem un skatuves māksliniekiem. Ievērību guvis ne tikai kā dziedātājs un skatuves mākslinieks, bet arī kā publicists, un vairāku autobiogrāfisku grāmatu autors. Mariss Vētra dzimis Tirzas pagasta "Dārtiņās" un tur pavadījis bērnību līdz 8 gadu vecumam, kad ģimene pārcēlās uz Rīgu.

Tirzmalieši joprojām lepojas, ka slavenais operdziedātājs ir dzimis tieši šeit. Lai gan no plašās saimniecības laika gaitā palikušas tikai drupas, par godu izcilajam Tirzas dēlam pie dzimtas mājām ir uzstādīts piemiņas akmens. Tur arī notika Lielā Talka – tika notīrīts akmens, izcirsti un dedzināti krūmi, un kalti plāni par dabas koncertzāles izveidi. Strādāšana notika uz maiņām, lai nebūtu jāpulcējas lielam skaitam cilvēku.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

?

Ko Alda dara ar sniega lāpstu?

pirms mēneša, 2021.04.26 14:48

Atbilde

Ja tu vēl nezināji,tad pastāstīšu. Sakasi čupā netīrumus vai lapas, paņem otru cilvēciņu palīgā un bez locīšanās sakrauj tačkā. Ar sniega lāpstu ideāli,ar grābeklīti piepalīdz un mugura paliek vesela. Visu prom uz komposta kaudzi. Var jau no sākuma taisīt kaut ko līdzīgu permakultūras dobei. Kad atbilstoša lieluma,tad stādi kaut ko iekšā lai aug un zied. Labu veiksmi.

pirms mēneša, 2021.04.26 19:51

Foto un video

Uz dzirkstele.lv pilno versiju