Stāmerienā Kaujas atbalsta rotas mājvietā atklāj Visvalža Lāča mācību klasi 4

Trešdien, 12.maijā, Zemessardzes 25. kājnieku bataljona Kaujas atbalsta rotas mājvietā, kas iekārtota bijušajā Stāmerienas pagasta pamatskolas ēkā, tika atklāta Visvalža Lāča zāle.

To apmeklēja arī aizsardzības ministrs Artis Pabriks. Vizītes laikā 2. Vidzemes brigādes virsniekiem tika pasniegtas aizsardzības ministra pateicības par ieguldījumu un sniegto atbalstu valsts aizsardzības spēju stiprināšanā un pilnveidošanā, tostarp arī Zemessardzes 25.kājnieku bataljona komandierim pulkvežleitnantam Ģirtam Pintānam. Arī “Dzirkstele” bija klātesoša un uzzināja gan par šīs jaunās mācību klases funkcijām, gan aplūkoja izveidoto atmiņu sienu un vienotības baļķi. Tas, kā stāsta rotas virsseržants virsseržants Guntars Sīmanis, tiek izmantots kā komandas saliedēšanās un vienotības stiprinātājs tiem, kuri pievienojas šai rotai.

Visvaldis Lācis bijis Zemessardzes 26. un 25. kājnieku bataljona zemessargs un veterāns. Visu mūžu aktīvi nodarbojies ar sportu, arī vecumdienās. 2017.gadā viņš 93 gadu vecumā noskrēja Berlīnes maratonu, būdams sacensību vecākais dalībnieks. V.Lācis nekad nav lielījies ar saviem sasniegumiem un cīņu gaitām Latviešu leģionā un Kurzemes cietoksnī, tāpēc daudziem viņš palicis nezināms, bet ieguldījuma dēļ par viņu aizmirst nedrīkst. V.Lācis mūžībā devās pērnā gada 18.aprīlī 96 gadu vecumā.

Aptuveni pirms gada bijušajā Stāmerienas pamatskolas ēkā tika izvietota jauna profesionālā dienesta vienība - Zemessardzes 25. kājnieku bataljona Kaujas atbalsta rota. Šo ēku karavīru profesionālo iemaņu apguvei par atbilstošāko novadā atzina Gulbenes novada pašvaldība sadarbībā ar Aizsardzības ministriju. Šobrīd šeit dienē apmēram 50 karavīru. Tikpat plānots uzņemt turpmākā gada laikā.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

?

Kas tas Visvaldis Lācis vispār tāds.

pirms 28 dienām, 2021.05.22 23:49

!

Izlasi tekstu, nevis tikai virsrakstu!

pirms 27 dienām, 2021.05.24 09:14

XXX

Palasi Wikipedia.

pirms 28 dienām, 2021.05.23 09:30

es arī nesapratu kas ir Visvaldis Lācis

pirms 16 dienām, 2021.06.04 16:23

Foto un video

Uz dzirkstele.lv pilno versiju