Rozes vieno Gulbenes novada meistarus 1

Gulbenes novada vēstures un mākslas muzeja pēdējā šāgada izstāde “Rozēm kaisu istabiņu” valstī izsludināto ierobežojumu dēļ līdz 11.janvārim klātienē nav aplūkojama, bet radošie novadnieku veikumi ir redzami virtuālajā vidē.
Nedēļas garumā iekārtotā izstāde apvieno 200 jaunrades objektus, kas darināti gan tradicionālās, gan inovatīvās tehnikās: gleznas, cimdus, linu dvieļus, somas, apģērbu, spilvenus, mājas dekorus, rotaslietas un citus objektus.
"Lai gan izstādes vadlīnijas neuzstādīja striktus nosacījumus par radošo darbu tematiku, tās nosaukums “Rozēm kaisu istabiņu” darbu autorus rosināja savā jaunradē iekļaut rožu motīvus. Darbus izstādei iesnieguši kopumā 15 novada individuālie amatnieki, mākslinieki un lietišķās mākslas meistari, kā arī lietišķās mākslas kolektīvi no Lizuma, Galgauskas, Beļavas, Stradu, Daukstu, Druvienas un Lejasciema pagasta, Ozolkalna un Gulbenes,” stāsta muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Vanaga.
Muzeja direktore Valda Vorza apņēmīgi saka, ka interesantos un radošos autoru darbus būs iespēja arī aplūkot klātienē nākamgad. “Izstāde tiks pagarināta. Vēl nezinām prasības, kas būs janvārī, bet strādājām arī pie tā, lai darbi būtu aplūkojami virtuāli mūsu mājaslapā. Gribam atrādīt sabiedrībai izstādes saturu un autoru darbus, tā katrs varēs ieskatam mazliet pietuvoties tam laikam, kad izstādi varēs aplūkot muzejā. Lai mums visiem pacietība!” viņa saka.
I.Vanaga norāda, ka šī izstāde ir sava veida meistaru, lietišķās mākslas kolektīvu un amatnieku tikšanās ar sabiedrību, atklājot izaugsmi, jaunradi un mūsu novada cilvēku radošo potenciālu.
Arī muzeja direktore ir pārliecināta, ka grūtajos apstākļos jaunrades process neapstājas. “Latvietis ne tikai rada, bet arī strādā. Es ceru, ka šie klusie latviešu Ziemassvētki un saulgrieži patiesībā nesīs prieku un gaismu. Es domāju, ka mēs visi atradīsim brīnišķīgas nodarbes. Šis gads ir nesis pārliecību, ka jauda nemazinās cilvēkam no esošajiem apstākļiem. Paliek vairāk laika izpausties dažādos formātos - tā ir mana pārliecība,” uzsver V.Vorza.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Lasītāja

Kur lūdzu var apskatīt visus darbus virtuālajā vidē?

pirms 4 mēnešiem, 2020.12.30 16:20

Foto un video

Uz dzirkstele.lv pilno versiju