Gulbenē palīdz pīlēniem izkļūt no strūklakas baseina (papildināts) 6

Šodien Gulbīšu parkā Gulbenē pīļu ģimeni piemeklēja nelaime. Pīle ar pieciem pīlēniem bija ielēkusi strūklakas baseinā, bet pēc tam pīlēni vairs nespēja izkļūt no baseina. Cilvēki meklēja risinājumu, lai palīdzētu putniem.  Video šeit

Vakarā joprojām pīlēni atradās strūklakas baseinā. Gulbeniete Vineta Ahmedova nevarēja vienaldzīgi paiet garām. Viņa lūdza palīdzību vīram Zakiram, kurš pīlēnus ar zivju ķeseli izcēla no strūklakas baseina un kopā ar pīlēnu mammu aizveda uz Spārītes parka dīķiem, kur putniem būs drošāk. "Nezin vai šie mazulīši izdzīvotu strūklakā. Visdrīzāk tiktu nagos kādam kaķim," saka Vineta.  Video šeit

Latvijas Ornitoloģijas biedrības biedrs un putnu vērotājs Elvijs Kantāns laikrakstam skaidro, ka pīles paliek arvien drošākas un ir kļuvušas par pilsētas neatņemamu sastāvdaļu, līdz ar to arī ligzdošana piemājas dīķīšu un grāvju krastos ir pilnīgi saprotama. “Daļēji pie tā vainīgs ir cilvēks, jo ar šo putnu barošanu mēs veicinām viņu uzticēšanos. Tātad cilvēku klātbūtni putni jau uzskata par drošu. Ja putnus pārstātu barot, tie varbūt sāktu atgriezties “vecajās sliedēs”, taču mēs saprotam, ka tas gandrīz nav iespējams. Tāpēc arvien biežāk mēs sastapsimies ar šādiem un līdzīgiem gadījumiem,” saka E.Kantāns.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Iedzīvotāja

Un ja arī tiktu ārā, kurp tad tā pīle dotos? Mazie pīlēni tak nemāk vēl lidot! Ğimenīti vajadzētu noķert un aizvest uz kādu dīķi, kaut vai spārītes parku.

pirms 12 dienām, 2021.06.07 22:13

Iedzīvotāja

Kad rakstīju pirmo komentāru papildinājuma nebija par to ka pīļu ģimenīte jau ir droša vietā! Tākā paldies tiem kas palīdzēja.

pirms 12 dienām, 2021.06.07 22:50

es

Liels paldies labsirdīgiem cilvēkiem!

pirms 12 dienām, 2021.06.08 00:12

Vineta

Paldies.Es tiešām nevarēju paiet garām.Un vīram kā zvejniekam momentā radās ideja.Lai dzīvo pīļuki Spārītes dīķī.

pirms 12 dienām, 2021.06.08 07:34

.

Radās divi jautājumi.
1. Kāpēc tā strūklaka parkā atkal ir pustukša?
2. Kam ir domāta mūsu dzīvnieku aizsardzības biedrība, ja ne šādu situāciju risināšanai?
Paldies cilvēkiem, kuri nepaliek vienaldzīgi šādās situācijās.

pirms 12 dienām, 2021.06.08 12:11

...

Paldies, kas reāli rīkojas. Pīlēni būtu noslīkuši. Viņi jau bij laikam noguruši , ka izdevās noķert. Pilsēta gruti dabūt deli ko ielikt lai izkaptu paši. Jo es pati arī gan nezinātu kur zvanīt vai meklēt kas varētu palīdzēt. Pašam noķert? Enerģiskus pilenus , būtu riktīgs šovs . Parka dēli kas metajas , ari diez vai atrastu.

pirms 10 dienām, 2021.06.09 23:13

Foto un video

Uz dzirkstele.lv pilno versiju