FOTO: Stāmerienas pilī 7

Stāmerienas pils arī ārkārtējās situācijas laikā gaida ciemos ikvienu interesentu, kas vēlas izzināt baronu fon Volfu dzimtas likteņus un ielūkoties Stāmerienas pils vēstures lappusēs. Pils atvērta apmeklētājiem: otrdienās, trešdienās, ceturtdienās un piektdienās - no pulksten 10.00 līdz 17.00; sestdienās - no pulksten 10 līdz 18.00; svētdienās - no pulksten 10.00 līdz 17.00. 
Pulksten 17.00, 18.00, 19.00, 20.00, 21.00 un 22.00 uz pils ziemeļu fasādes var vērot multimediālās ekspozīcijas stāstu.Apmeklējot pili, ievēro valstī noteiktos drošības noteikumus!

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Jānis

Pie joda vecus vāciešus kas mūsu senčus te gadsimtiem jāja kā kaimiņu āžus. Ziedojiet laiku un pētiet katrs savu dzimtu pagātni. Būs daudz interesntāk un izzinošāk.

pirms 5 mēnešiem, 2020.11.14 20:44

Varis

Tā divkosīgi sanāk. No vienā rakstā aicināt pieminēt brīvības cīņās kritušos, bet otrā - pētīt to fruktiņu dzimtas, pret kuriem šie brīvības cīnītāji krita:( Jel sajēdziet reiz, ka mužniecība latviešim bija tas pats kas fašisti un komunisti, tikai simtiem reižu ilgāk. Tās slavināšana ir kā Stokholmas sindroma izpausme no mūsu puses. Pēc brīvibas cīņām muižniekus ar sūd-nu nolika pie vietas, bet jūs te par nodokļu naudu ņematies ar viņu reinkarnēšanu. Jocīgi, lai neteiktu vairāk - sadomazohiski.

pirms 5 mēnešiem, 2020.11.15 10:28

straks

Šis viss tagad ir biznesa projekts. Lai bagāti vācu un citzemju tūristi brauc skatīties šo un citas pilis un atstāj arī savu naudiņu. Agrākos laikos pilīs pēc to saimnieku padzīšanas vai aizbēgšanas ierīkoja skolas, jo bija vairāk bērnu nekā tagad, un pilis bija labākā stāvoklī.

pirms 5 mēnešiem, 2020.11.15 12:06

Juris

Vecajās muižu pilīs skolas ierīkoja nākošie muižnieki - sovjeti/komunisti. Pirmās republikas laikā, domāju, uzbūvēja vairāk īstu skolu, nekā otrajā:( Pārāk dzīva vēl bija atmiņa par pāri nodarījumu. Veciem vāciešiem, domāju, sevišķi neinteresē viņu senču vecie mūri, jo viņi ļoti labi zina un saprot kā un ar kādām metodēm viņi te "saimniekoja". Domāju, ka viņus izbrīna, ka kalpu pēceči slavina savu senču "drāzējus". Nekādu pretenziju, ja tas ir privāts bizness, bet par nodokļu naudu - neprāts.

pirms 5 mēnešiem, 2020.11.15 12:35

jau

Kāda tagad braukāšana ,kad jāsēž mājā ,ar visu vazāšanos pa visām būdām tik iet plašumā cov. un brīnās ,ka nevar apturēt ,tā ir bezatbildība pret notiekošo ,kad sāks domāt skrējēji ,ka jāāpstājas .

pirms 5 mēnešiem, 2020.11.16 15:40

??? ???

Kas uz to sakāms TA un Stāmerienas pils vadītājai? Ja jums atbilžu nav, tad velti ieņemat savus amatus...

pirms 5 mēnešiem, 2020.11.16 20:42

Skolnieciņš no svētmeža

Pēdējā laikā kovid-19 (covid-19) sērga plosās manā dzimtajā zemītē. Būsim atzinīgi un ievērosim visus ārkārtējā stāvokļa ierobežojumus. Būsim piesardzīgi, mani tautieši! Pasargāsim cits citu no inficēšanās ar kovid-19 sērgu. Neskatoties uz skaudro ikdienu, saglabāsim cerību savās sirsniņās. Būsim saticīgi. Dzīvosim draudzīgi. Iknedēļu iedegsim savās mājās zaļu svecīti par godu Dabas Mātei. Lūgsim Dabas Mātes svētību! Lai Dabas Mātes svētība ienāk katrā mājā un pagalmā! Lūgsim Latvju Dievus, lai Latvju Dievi pasargā mūs no kovid-19 sērgas šajā grūtajā laikā. Iekursim savas viensētas pagalmā ugunskuru par godu Latvju Dieviem – mūsu mīļās zemītes un latvju tautas aizstāvjiem. Ziedosim ugunskurā sauju graudu un sauju monētu. Kvēpināsim kadiķa zariņus un vērmeļu buntes. Var izmantot arī citu dziedniecisko augu slotiņas. Dziedāsim latvju dainas un lūgšanas Latvju Dieviem. Noliksim savā mežiņā uz svētakmeņa baltmaizes klaipu par godu Latvju Dieviem. Pateiksimies Latvju Dieviem par mums sniegtajām iespējām mūsu dzīvēs. Lūgsim Pērkonu – Debesu Tēvu – lai visvarenais Pērkons padzen kovid-19 sērgu prom no mūsu mīļās zemītes! Lūgsim visvareno Laimu, lai Laima sniedz manai tautai izturību, pacietību un finansiālu labklājību šajā grūtajā kovid-19 pandēmijas laikā! Aizlūgsim visvareno Veļu Māti par kovid-19 pandēmijas laikā kritušajiem! Uzticēsimies senlatvju spēka zīmju spēkam un mūsu senču gudrībai. Lai slavēti Latvju Dievi mūžīgi mūžos!
Ar Dabas Mātes bezgalīgo viedumu, Jūsu Skolnieciņš no svētmeža [Latvju Dievu dēls]
[Latvju Skaudības Dievs Skolnieciņš]
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-) ®Skolnieciņš Skolnieciņš™
#DabasMāte #Pērkons #Laima #Māra #VeļuMāte #MežaMāte #LatvjuDievi #veselība #miers #saticība #LatvjuDievuSvētība #pagāni #svētmežs #sentēvi

pirms 5 mēnešiem, 2020.11.17 21:46

Foto un video

Uz dzirkstele.lv pilno versiju