Kartupeļu un maltās gaļas sacepums

Sastāvdaļas:
● 400 gramu maltās gaļas
● 1 sīpols
● 2 ķiploka daiviņas
● 1 tomāts
● 2 ēdamkarotes tomātu pastas
● 700 gramu kartupeļu
● sviests
● augu eļļa
● 4 ēdamkarotes skābā krējuma
● siers
● sāls
● malti melnie pipari

Kad gribēsim pagatavot un baudīt īstu mājas ēdienu, noderēs arī šī ideja, jo vairākiem ēdājiem tad būs garantētas vai nu garšīgas un sātīgas pusdienas, vai vakariņas.   Malto gaļu, tās gan man bija 600 gramu, vispirms minūtes desmit irdinot pannā apcepu nelielā augu eļļas daudzumā, pēc tam pievienoju sasmalcinātus sīpolus un ķiplokus, sāli, piparus, garšvielu maltajai gaļai, kā arī sarīvētu tomātu bez miziņas un tomātu pastu. Visu kopā sautēju minūtes desmit.
  Ūdenī ar sāli izvārīju nomizotus kartupeļus, pēc tam tos nokāsu. Receptē, pēc kuras vadījos, gan bija ieteikts atstāt nedaudz ūdens, kurā tie vārījušies, kādā bļodiņā, lai to vēlāk pielietu biezenim, taču tā nedarīju. Kartupeļus sastampāju un biezenim piemaisīju mazliet sviesta, bet kartupeļu ūdens vietā pielēju nedaudz buljona.
   Veidni mazliet ietaukoju ar augu eļļu un izlīdzināju tajā pusi kartupeļu biezeņa. Virs tā izlīdzināju sacepto malto gaļu, pēc tam – atlikušo kartupeļu biezeni. Virsu vēl pārsmērēju ar skābo krējumu, pārkaisīju rīvētu sieru un ievietoju līdz 180 grādiem uzkarsētā cepeškrāsnī. Pēc pusstundas gardais ēdiens bija gatavs.

Pievieno komentāru

Ēdamprieki

Uz dzirkstele.lv pilno versiju